דאנק

המספרים מספרים – מחזור 27

אייזאה סוואן

אייזאה סוואן. צילום: אודליה מטרי, מ. ראשל"צ.

המחזור של "הזרים החוזרים"

שוב ושוב הטענה הנצחית של "דאנק" מוכיחה את עצמה. זרים חוזרים ששיחקו פה בעבר הם המנייה הבטוחה ביותר: איזיה סוואן ששיחק בגלבוע/גליל הוביל את ראשל"צ לניצחון ענק על מכבי ת"א עם 19 נק' 5/8 ל-3, 10 אסיסטים, 8 ריבאונדים ומדד 31. בריאן אסברי, אקס הפועל חולון, ממשיך את היכולת הנפלאה שלו ומוביל את אילת לניצחון חוץ יקר על חולון עם 26 נק' ב-67% מהשדה, 6 ריבאונדים ומדד 30, טוני גפני מירושלים ששיחק אף הוא בגלבוע/גליל מוליך את ירושלים לניצחון חוץ על הפועל ת"א עם 18 נק' ב-88% מהשדה, 7 ריבאונדים ומדד 29. ג'ולייאן רייט שכיכב בעבר במדי ראשל"צ מוביל את הרצליה לניצחון על מכבי חיפה שהוא מסיים עם דאבל-דאבל של 21 נק' ו-12 ריבאונדים.

 

אפרופו מה משותף לגפני, סוואן וגם לפארגו ורנדל? התשובה: כל אלה זרים שהתגלו בגלבוע/גליל…

 

 

אז מה נשאר לנו?

הקרב על הירידה: גלבוע/גליל ואשדוד יאבקו במוצאי שבת בקרב ישיר על עונה שלמה.  לכל אחת ניצחון אחד על יריבתה במידה ואשדוד תנצח היא תפתח פער של שלושה משחקים על גליל גלבוע ולכן העסק יהיה סגור, במידה וגליל גלבוע תנצח היא תעבור את אשדוד לאחר שתשתווה לה בנקודות ויהיה לה יתרון פנימי. ההימור של דאנק: אשדוד מנצחת ומסיימת את העונה העגומה של גלבוע גליל

הקרב על הפלייאוף: נס ציונה, אילת, חיפה, הרצליה ונהריה ייאבקו על שלושה כרטיסים שיובילו למשחקים מול מכבי ת"א והפועל ירושלים והקבוצה במקום השלישי ללא יתרון ביתיות. גם כאן נראה שההכרעה תיפול במפגשים הישירים ביניהם. ההימור של דאנק: אילת, הרצליה ו…נהריה !

הקרב על יתרון ביתיות והימנעות ממפגש עם מכבי ת"א בחצי הגמר: מכבי ת"א תסיים ראשונה וירושלים שנייה. המקום השלישי מבטיח יתרון ביתיות ברבע הגמר, וחצי גמר מול ירושלים ולא מכבי ת"א. ראשל"צ פותחת פער של משחק על הפועל ת"א, וחולון אחרי ניצחון שלה. ההכרעה תיפול כנראה במפגשים ביניהם בשלושת המחזורים הקרובים שכל ארבעת הקבוצות יפגשו זאת את זאת. ההימור של דאנק: הפועל ת"א תסיים שלישית ואחריה ראשל"צ וחולון.

 

כח צביקה

צביקה שרף הגיע לאשדוד במחזור ה-17 שהיא שקועה עמוק בתחתית עם מאזן 13-3. במסיבת העיתונאים הראשונה הוא אמר: "אם נישאר בליגה זה כמעט כמו לזכות בגביע אירופה". מאז הגעתו אשדוד עם מאזן 6-5 ובשבת היא יכולה כמעט בוודאות להבטיח את הישארותה בליגה במשחק העונה שלה מול גלבוע גליל.

 

ג'קי ואיזייה קולעים הרבה ומנצחים והקבוצתיות של ראשל"צ

בכל המשחקים שג'קי שקרמייקל ואיזייה סוואן קולעים מעל 25 נק' יחד ראשון לציון ניצחה, שהם קולעים 25 נק' ומטה  ראשון לציון הפסידה.

יחד שניהם קולעים העונה בניצחונות קרוב ל-30 נק' למשחק ואילו בהפסדים הממוצע שלהם עומד על 21 נק' למשחק בלבד.

והנה מול מכבי ת"א שניהם קולעים ביחד 43 נק' ומתבלים ביחד עם 13 אסיסטים ו-13 ריבאונדים בדרך לניצחון ענק.

 

ראשון הקבוצה הכי קבוצתית בליגה: במשחק מול מכבי ת"א שברה את שיא האסיסטים העונתי והעמידה אותו על 34, חמישה שחקנים קלעו בדאבל-פיגרס. לראשון לציון אין אף שחקן בין 20 הראשונים בדירוג מלך הסלים, בין 10 הראשונים בריבאונדים ובאסיסטים ובמדד  המשוקלל.

 

 

השמות המפתיעים במובילי הסטטיסטיקה העונתית

טוני קרוקר מחולון מוביל את הליגה באחוזים ל-3 (49.6%), מישל וואט מנס ציונה מוביל בחסימות (2.6), איוואן אסקה מאשדוד בזריקות ל-2 (13), ברייסטי רייט מירושלים באחוזים מהעונשין (90.3%), ג'וש סלבי מהרצליה בדקות משחק (35).