דאנק

איבודים ומנצחים

מגוואייר הקלעי הבולט

מגוואייר הקלעי הבולט. צילום: יוסי כהן, מנהלת היגה.

הפועל חולון הגיעה למשחק חשוב בביתה נגד מכבי חיפה לאחר שני הפסדים (לראשל"צ ונס-ציונה), ועם החיזוק הטרי דומיניק מקגווייר שהספיק להפציץ במשחק האחרון.

בנוסף אליו תרם את חלקו לורנס באוורס, שחקן 4 קלאסי בליגה שלנו, שמתנדנד וכנראה שייחתך לטובת שחקן בעמדה 5. אדריאן יוטר, שהוזכר כמועמד לחיזוק באחד מאתרי האינטרנט, לא יגיע לקבוצה.

מכבי חיפה הגיעה לאחר שחרורם של שני הזרים הרננדז ואנגלי, וללא ספק היא קבוצת תחתית לכל דבר. הבעיה של חיפה נעוצה בישראלים. אמנם יבזורי הוא אחד הישראלים הבכירים בליגה, אך מלבדו אין אף ישראלי בולט, כולל צ'וברוביץ' שנחלש מאוד.

אז קיבלנו קרב מעניין בין שתי קבוצות זרים, וכרגיל הקבוצה שניצחה היא זו שהישראלים בה דומיננטיים יותר.

המחצית הראשונה הייתה פשוט קשה לצפייה. ראן אנד בלאגן ואיבודים מכל עבר בפרקט (סה"כ 39 איבודים לשתי הקבוצות במשחק).

הרוש ויבזורי בלטו ברבע הראשון שהסתיים בתוצאת מגוחכת של 18-16 לאורחים.

ברבע השני חיפה החלה לברוח. חולון נתקעה על 8 נק' בלבד (סיימה עם 24 נק' במחצית), כשאייק אופייבו שולט מתחת לסלים, ויבזורי ממשיך לתת את הטון – במחצית 32-24 קשה לצפייה לירוקים. חשוב לציין שגם חיפה נראתה איום ונורא, אבל חולון אפילו עוד יותר (כולל איבודי כדור שטותיים במחצית המגרש שלה).

ברבע השלישי הקהל החולוני התעורר והעלתה את האגרסיביות בעיקר מבחינה הגנתית. זה איפשר לדומיניק מקגווייר לעשות כמה מהלכים גדולים עד ליתרון 48-50 בסוף הרבע השלישי.

ג'ורדן טיילור, רכזה הזר של חולון, הציג יכולת חלשה במשך שלושת הרבעים הראשונים והתעורר בדיוק בזמן ברבע האחרון. גם גוני יזרעאלי נתן רבע אחרון גדול, וכשתי דק' לסוף נראה היה שהעסק סגור כשחולון עלתה כבר לפלוס חמש. חיפה לא נשברה, ושלשה גדולה של יבזורי מהפינה, סטופ הגנתי ועוד שתיים – השוו את התוצאה.

יזרעאלי עוד העלה ל-69-71, אבל ג'ף אלן עם רבע אחרון ענק, השווה ל-71-71. חסין הזעיק פסק-זמן שממנו יצאה שלשה משוגעת של גוני שלא נכנסה והולכים להארכה.

ההארכה נפתחה עם שתי נק' של חיפה, אבל טיילור החזיר בשלשה מהעבר השני. גוני המשיך עם המומנטום הנהדר שלו מהרבע האחרון, כשהוא מציג את משחקו הטוב ביותר העונה ובקו העלייה ביכולת מאז המשחק מול אשדוד. אפילו עבירה טכנית מוזרה שנשרקה לטוני קרוקר לא הצילה את החיפאים. יזרעאלי קבע 81-85 כ-40 שניות לסיום, סטיט איבד כדור ושלח את הסגולים לחגוג –

81-89 חולוני בסיום.

קלעים בולטים:

לחולון:

מקגווייר 18 ו-7 ריב', טיילור 17, הרוש 15 ו-9 ריב', יזרעאלי 14 ו-6 אסי', רוזפלט 10 ו-8 ריב'.

לחיפה:

אופייבו 18, סטיט 17, אלן 15, יבזורי 15 (4/9 לשלוש)

 

ולקינוח – הסל העצמי של אופייבו