דאנק

לקראת המשחק המוקדם בליגת ווינר

דגן יבזורי במדי חיפה עם 36 נקודות

הידית עם 36 נקודות. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

הבעלים האמריקאי של מכבי "בזן" חיפה ידוע באהבתו למסעי המשחקים בארה"ב נגד קבוצות הNBA. העונה החלה מעט מוקדם מבשנים הקודמות, ולכן אנחנו זוכים למשחק מוקדם מהרגיל כבר ב-5/10, שיפגיש בחיפה את הקבוצה הביתית מול הפועל ירושלים.

מחזור 2: מכבי "בזן" חיפה – הפועל ירושלים

תאריך: 5/10

שעה: 20:50

איפה רואים? רוממה, חיפה (שידור בערוץ 11)

בטרום עונה זו, כחודש אחרי הבאזר בו ניצחה מכבי חיפה את המשחק מול מכבי ת"א ביד אליהו, אך הפסידה את תואר האליפות, החלה חיפה להיפרד מנכסיה העיקריים. בתחילה היה זה דני פרנקו, מאמן חיפה לשעבר, שחתם בירושלים ולאחר מכן הצטרף אליו דונטה סמית', שאפשר להגיד שהיה בין השחקנים התורמים ביותר לתואר האליפות האחרון של חיפה לפני שתי עונות. במקום סמית' חזר אופייבו, וגם מורן רוט צפוי לעשות את הקאמבק למדים הירוקים, שעזב רק בקיץ האחרון. המגעים עם מורן רוט הואצו לאחר שבמהלך הפגרה בן רייס נפצע ונודע כי לא יוכל לשחק בעונה הקרובה.

על ירושלים לעומת זאת, עבר קיץ גדוש מאוד של העברות ומשחקים בהם זכתה בתואר הראשון לעונה ועשתה ניסיון נוסף להגיע לשלב הבתים ביורוליג, ניסיון שלא צלח מול קאזאן. בירושלים ניסו להשאיר את ג'וש דאנקן, שהיה שחקן מוערך מאוד בקבוצה, אך דאנקן בחר בבאמברג. עם הגעגועים לדאנקן, חתמו בירושלים בר טימור, דניאל גור-אריה, טוני גפני, ג'וזף ג'ונס וכמובן דונטה סמית'.

על הנייר המשחק הזה מוכרע מראש. הסגל הירושלמי עמוק מאוד, בכל עמדה כמעט ואין נחיתות כאשר שחקן מחליף נכנס פנימה. גם מבחינת ישראלים, אשר מהווים פקטור משמעותי בגלל החוק הרוסי, אקבע כי לירושלים יש את הסגל הישראלי הטוב בליגה עם הצמד אליהו ואלפרין, גרין שנותן דקות מצוינות מהספסל ובר טימור שחזר מהטעימה שלו בליגה הגרמנית.

ירושלים גם הספיקה לעשות מחנה אימונים באירופה, לנצח את גביע ווינר, ולהתמודד מול קבוצות חזקות בדמות קאזאן ונימברוק. בשלב הזה של העונה, להפועל ירושלים יש יתרון גדול בכל הנוגע להכנה לעונה וזה גם יבוא לידי ביטוי.

בחיפה איבדו את רוט ורייס, ויתבססו בחוק הרוסי על דגן יבזורי הנהדר, שכבר הפציץ אזהרה לליגה במשחק הגביע מול ר"ג בשבוע שעבר. עם זאת, הסגל רחוק מלהרשים כאשר בגזרת הזרים נמצאים 3 זרים שמכירים את הליגה: ג'ף אלן, אייק אופייבו ודמונטז סטיט. הישראלים שוטבין וצ'וברביץ' יצרכו להתעלות ולהיות משמעותיים יותר.

איך חיפה בכל זאת יכולים לנצח את המשחק? אולם מלא, רבע ראשון נהדר, שיספק חמצן להמשך. בטרום עונה ראינו את הפועל ירושלים מאבדת יתרונות גדולים ברבע הרביעי. כשיותם הלפרין לא מוצא את עצמו, גם ירושלים בבעיה כפי שקרה במוקדמות היורוליג.

איך ירושלים יבטיחו את הניצחון? ירושלים קבוצה מנוסה עם התקפה מעולה. ירושלים צריכה להראות אגרסיביות מהרגע הראשון, ולהגיע בשיא הפוקוס למשחק. ציפוף  בצבע והוצאת הגבוהים החיפאים מאיזון כבר בהתחלה, יכולים להקל על המשך המשחק. אסור לירושלים לתת ליבזורי להיכנס לעניינים.

מצ'-אפ ישראלי: דגן יבזורי VS יותם הלפרין. דגן יבזורי הוא כוח הקליעה העיקרי בחיפה, ויותם הלפרין הוא גורם משמעותי בנצחונות האדומים בטרום העונה.

מספרים:

– המאזן בין הקבוצות (44:32 לטובת ירושלים). ברוממה בלבד זה כבר 20-18 לטובת המקומיים.

– בעונת 12/13 דמונטז סטיט חגג במפגשים מול ירושלים עם 20 ו-24 נקודות.

– משחקו הגרוע ביותר בישראל של ג'וזף ג'ונס היה נגד חיפה בעונת 11/12 עם 4 נקודות ב-18 דקות.