דאנק

טיולי חול המועד

[match id=278]

ירושלים יצאה למשחק חוץ קשה בנהריה המחוזקת בזר החדש מארק ליונס (שהחליף את גידנס וכבר הפציץ בגביע) ודניאל איידן שהוחתם השבוע לחודש.

האורחים הוכיחו בכל משחקי קדם העונה שהיכולת שלה לא תואמת את הרמה בליגת-העל, ולמען האמת, היא הרשימה הרבה יותר ממכבי.

החניכים של פרנקו פתחו את המשחק מצויין ושלשה של יותם הלפרין קבעה יתרון 9 כבר בתחילת הרבע הראשון. דונטה סמית' לא הפסיק להזין את חבריו, והזכיר את הימים הטובים בחיפה. אסיסט שלו לקיצ'ן וסל שלו מיד אח"כ קבע יתרון שיא לאדומים 28-13.

הרבע הראשון נחתם עם שלשה של ליונס – 28-19 לירושלים. גולת הכותרת של הרבע הראשון היו 7 הנק' של ליאור אליהו שהכניסו אותו ל80 הקלעים הגדולים בכל הזמנים של ליגת-העל.

לאורך כל המשחק נהריה בעיקר התבססה על מהלכים אישיים, והתיאום הקבוצתי בין החניכים של רועי חגאי עדיין לוקה בחסר.

בפתיחת הרבע השני – אייל שולמן, שהציג יכולת פנטסטית במשחקי האימון, עוד הספיק לצמק לפער של 6 נק' בלבד, אבל אז פרנקו הכניס את המנייה הכי בטוחה בליגה – ברייסי רייט. בעזרת רצף נקודות שלו, ואסיסט גדול להליי-אופ של גפני – ירושלים ברחה ל-53-35 במחצית. גם יניב גרין הבלתי-נגמר היה מצויין. לירושלים יש כוח עצום בצבע (ג'ונס, גרין וגפני) שאין לאף קבוצה בליגה כרגע (גם לא למכבי).

שאר המשחק היה פשוט גארבג' טיים אחד גדול, כשפרנקו מרשה לעצמו לשתף גם את הצעיר המוכשר – אדם אריאל. הרבע השלישי נחתם ב-25 הפרש לאדומים, כשלנהריה נותר רק להיאבק על הכבוד.

כאמור, על שלל הכוכבים של ירושלים מנצנץ אחד – ברייסי רייט – שחקן יורוליג לכל דבר ועניין, שסיים את הערב עם מדד 29, 19 נק' 8 ריב' ו-4 אסי'. עוד נתון חשוב שמקלים בו ראש הוא סחיטת עבירות. רייט סחט 7 הערב. חלוקת הנק' של ירושלים, מעידה על הכדורסל הטוב שהיא המשיכה להציג הערב.

לירושלים –

רייט 19 נק' 8 ריב' ו-4 אסי', אליהו 13נק' 5 אסי' ו-7 ריב', ג'ונס וגפני 13 כ"א, הלפרין 11

לנהריה –

ליונס 16 ו-5 אסי', מילר 14 ו-7 ריב', וויליאמסון 12 ו-6 ריב', מבונגה 11, שולמן 10

 

מי היריבות הבאות שלהן ?

הפועל תל-אביב – עירוני נהריה (מחזור שני)

הפועל ירושלים – הפועל תל-אביב (מחזור שלישי)

 

[match id=279]

מכבי תל-אביב חזרה ממסע ה-NBA לארץ, היישר למקום בו היא נחלה הפסד בעונה שעברה. נס-ציונה מחוזקת במורן רוט (חתם לחודשיים במקום טפירו שנפצע), הצליחה להחזיק מחצית אחת עד שהתפרקה.

מדהים איך ג'ייק כהן שנשלח להשאלה בעונה שעברה לראשל"צ והציג יכולת בינונית – זומן לנבחרת ופתח בחמישייה של גודס.

רנדל ולנדסברג פתחו חזק והעלו את מכבי ל-11-3 כבר בפתיחה. 150 אוהדי מכבי שהגיעו לנס-ציונה, ראו את פרסטון נואלס עושה את מה שהוא יודע הכי טוב – וקולע שלשה בדרך ל-16-12 לצהובים. בתום הרבע הראשון 24-17 צנוע לאורחים.

מכבי שלטה לחלוטין ברבע השני, אבל נס-ציונה הצליחה לייצר מיני ריצה ושלשה של נואלס בשילוב אסיסט לווילסון הורידה ל-39-29 למכבים. קרייג סמית', אקס ירושלים, היה בין הבולטים הערב בשורות המקומיים וחתם את תוצאת המחצית 39-31.

מורן רוט, שקיבל לא מעט דקות במחצית הראשונה, הציג יכולת בינונית. מצד אחד ניהל את המשחק בצורה סבירה וייצר מצבים לחבריו, אך מצד שני מספר איבודים שלו הובילו לנק' קלות של מכבי. המספרים שסיפק הערב לא מצדיקים את השכר הגבוה שהוא דורש.

ריצה צהובה של 0-9 בניצוחם של פארגו ופניני קבעה 15 הפרש וגארבג' טיים עד סיום המשחק. גודס יכול היה להרשות לעצמו לתת קצת מנוחה לשחקני המפתח לקראת לימוז' ביום חמישי בנוקיה. מרקיז היינס, שעדיין לא נכנס לעניינים, חתם את תוצאת הרבע השלישי 68-45 לאורחים.

ברבע האחרון ראינו גם את בן אלטיט הצעיר ל-8 דקות.

נס-ציונה עוד הצליחה לצמק לתוצאה שלא מייצגת את הפערים שראינו הערב, ואין ספק שיש לזילברשטיין קבוצה חלשה יותר מהעונה שעברה.

 

למכבי –

רנדל 19 נק' (8 מ-9 מהשדה) ו-28 נק' מדד, סמית' 17, פארגו 14

 

לנס-ציונה –

סמית' 19 (סחט 8 עבירות), בוסטיין ו-ווילסון 10 כ"א.

 

מי היריבות הבאות שלהן ?

מכבי תל-אביב – הפועל חולון

בני הרצליה – עירוני נס-ציונה

צילום: אלן שיבר, אתר מכבי "אלקטרה" תל אביב

צילום: אלן שיבר, אתר מכבי "אלקטרה" תל אביב