דאנק

בדרך למטה

[match ID=296]

בעונה שעברה מכבי אשדוד ירדה ללאומית על הפרקט, ובסופו של דבר נשארה מסיבות לא ספורטיביות. כפי שנכתב ב-"דאנק" עוד לפני מספר מחזורים – העונה היא אפילו הרבה יותר חלשה, והמועמדת הכי מובהקת לירידת ליגה.

כל משחקי אשדוד העונה נראים כך: מחצית בשליטה מוחלטת ובריחה של היריבות, קאמבק של אשדוד ברבע השלישי, והפסד שלה בסיום. גם הערב, ראינו את אותם תסמינים בדיוק.

האשדודים הגיעו למשחק עם מאזן של 0 ניצחונות ו-3 הפסדים, ופגשה את חולון – שנזכרה באקסים: ליובין, אליאספור וזאק רוזן.

כמו במשחק הראשון שלה העונה נגד גלבוע/גליל, חולון פתחה בטירוף בניצוחו של המטורף הראשי – שלומי הרוש. הכושר של שלומי הרוש הוא בדרגה אחת מעל כל הליגה (או כמו שאוהד של חולון אמר לי: "יש לו כושר של שחקן כדורגל") והזריזות שלו מאפשרת לפתוח משחקים בצורה רצחנית. הוא סיים את הרבע הראשון עם 8 נק', ועם פתיחת המשחק חולון טסה בניצוחו ל-0-11. בסוף הרבע הראשון 27-15 לאורחים.

ברבע השני חולון המשיכה לטוס, כשוויל קולמן (שלפי השמועות כבר יש לו מחליף סגור) עושה 5 נק' רצופות (דאנק ופאול סל). דווקא כשהחרב על הצוואר, קולמן הציג את משחקו הטוב ביותר העונה כשסיים עם 9 נק' ועבודה לא רעה בצבע. ספק אם העובדה הזו תספיק לו על-מנת להשאר בקבוצה.

ברבע השני נרשמה גם תקרית מכוערת בין רוזפלט לקרטיס קלי (אקס הפועל תל-אביב). דודי רומנו לא היסס ושרק עבירה דו-צדדית.

400 אוהדי חולון ראו את קבוצתם דוהרת ל-58-37 במחצית, שגם יועד בית יוסף מציג יכולת טובה.

לאורך כל המשחק ליובין לא הפסיק לבוא בטרוניות לשופטים, אבל אשדוד יכולה לבוא בטענות רק לעצמה, כשקלי ואורלנד הם היחידים שמציגים יכולת סבירה לליגת-העל.

ברבע השלישי אשדוד חזרה מעט למשחק (בעקבות כ-5 שריקות צעדים לשחקנים שונים של חולון) והורידה אפילו ל-11 נק' הפרש בלבד, אבל ההרגשה הייתה שהניצחון של חולון לא מוטל בספק. בסוף הרבע השלישי 61-48 לחולון.

ג'ורדן טיילור וטוני קרוקר, שני הזרים של הפועל חולון, שוב הציגו משחק מצויין. יש האומרים שהסיבה היחידה ששחקנים ברמתם הגיעו לחולון, היא עקב הפציעות שלהם בעונה שעברה. אייזיק רוזפלט, שמוביל את הליגה במדד, הציג עוד משחק מצויין ובפורומים ברשת נפוצו שמועות שנציג ירושלמי פנה לשחקן וסיפר שהקבוצה מעוניינת בו לעונה הבאה למרות החוזה ל-3 העונות שלו בחולון.

בסיום 89-79 לחולון שעולה למאזן 1-3 (במחזור הבא תפגוש את ראשל"צ בבית). אשדוד תנסה להשיג ניצחון ראשון דווקא במגרש הקשה באילת, אבל נראה שהיא פשוט לא מספיק טובה לליגה מכל הבחינות.

 

קלעים:

לחולון: קרוקר 18, הרוש 16, רוזפלט 15, טיילור 11, קולמן ובאוורס 9 כ"א.

לאשדוד: קלי 21, אורלנד 16, יובילס 12, אסקה 10

שאר משחקי היום

[match ID=299]

[match ID=295]