דאנק

ישראל תגיע למאני טיים?

חברי ק' אוהד את הפועל תל אביב (אף אחד לא מושלם) הוא אוהד אותם בכדורגל, בכדורסל ובאם היה יודע שקיימים עוד מקצועות ספורט בעולם, היה אוהד את האדומים גם בהם. ל-ק' יש נטייה מוזרה, כל פעם שקבוצתו נמצאת ביתרון הוא מתחיל לדאוג, וככל שהקבוצה קרבה והולכת לניצחון – דאגתו גדלה ותופחת.

מאמן נבחרת ישראל ארז אדלשטיין מודאג, אולי אלה ארבע וחצי השנים שאימן את הפועל תל אביב (בשתי קדנציות), מפני שנבחרת ישראל נראית טוב, אפילו מצויין ביחס לנקודת הזמן, לעונה שעברה על כוכביה, לפציעות ולשחקנים החסרים. דומה כי מאמן הנבחרת מודאג יותר מהאופי האופורי של השחקנים והתקשורת ומבקש להנמיך את Supercup GER vs ISRההתלהבות והציפיות, דווקא בשל היכולת הטובה בטורניר באמברג.

נקודת האור הבולטת בנבחרת במשחקי ההכנה היא הצבתו של עמרי כספי בעמדה מספר ארבע. כספי אמנם שוחרר מיוסטון רוקטס ונכון לכתיבת שורות אלה עדיין לא חתם בקבוצה אחרת, אך אנשי הכדורסל בישראל צריכים לשלוח למאמן קווין מקהייל זר פרחים גדול במיוחד. הפורוורד האגדי של הסלטיקס זיהה את הפוטנציאל של כספי לזוז מהעמדה מספר שלוש, בה יש לו מגבלה של זריזות הן בצד ההגנתי והן בצד ההתקפי, הכניסו לחדר הכושר, בו העלה כמה קילוגרמים נחוצים, והציבו כגבוה שני, במה שמכונה בשפת הכדורסל "סטרץ' פור", כלומר – מספר ארבע, אשר מותח את ההגנה החוצה, בעיקר בעזרת איום הקליעה מבחוץ.

כך גם במשחקי ההכנה, עמרי תופקד כמעט רק בעמדה זו, מה שהוריד ממנו את לחץ הובלת הכדור מצד אחד ויצר הרכב גמיש וזריז מן העבר השני, כשגם בעיית ריבאונד פוטנציאלית לא הורגשה, כיוון שהבחור מיבנה הראה הרבה נחישות והלך חזק אל הכדורים החוזרים.

אם מסתמנת בכל זאת בעיה בסגל הנבחרת הנוכחי, הרי שהיא בעמדת הרכז. לא שיש טענות לגל מקל, נהפוך הוא, דומה שמקל הגיע לקיץ הזה חדור מוטיבציה אחרי עונת הסתגלות לא פשוטה בדאלאס. גל נראה מאוד בטוח בעצמו, וכך גם הנבחרת אשר משחקת לא מעט תרגילים על מנת שהרכז עצמו יהיה דווקא זה שמסיים.

הבעיה מתחילה כשעוברים למובילי הכדור שעל הספסל. במהלך הקיץ התקיים מאבק על האם צריך להכריח שחקנים ללבוש את מדי הנבחרת (אני חושב שלא, אבל זה לטור אחר) עיקר השיח התקיים בעניינו של אלכס טיוס, אך היה גם את הסיפור של מורן רוט.

בקייצים קודמים ראה רוט איך המקום בנבחרת נלקח ממנו ברגע האחרון והחליט לוותר על התענוג הפעם. החלטה משונה, בעיקר כיוון שלאחר פציעתו של יוגב אוחיון, דומה שלו היה בסגל, היה ככל הנראה הרכז הבכיר השני. בהעדרו מי שסומן על ידי אדלשטיין לתפקיד הוא דווקא יובל נעימי שחוווה עונה קשה מאוד באילת. ארז ניצל את משחקי ההכנה על מנת לנסות ולבנות את הביטחון של יובל, הן בדקות משחק רבות יחסית והן ביד די חופשית לזרוק. קשה להגיד שזה עבד.

גם שאר הגארדים של הנבחרת המסוגלים להוביל כדור כהלפרין ולימונד נוסו מעט בעמדה זו, אך עושה רושם שהכל מקווים להתאוששות של אפיק ניסים מהפציעה שלא איפשרה לו לצאת לטורנירי ההכנה, אם לא, הנבחרת בבעיה כשמקל לא על המגרש.

לסיום, חידה: מי הוא השחקן שכבר שלוש-ארבע שנים שומע את הליחשושים על כך שהוא הגבוה הבא של הכדורסל הישראלי, מקבל מקום בנבחרת ואפילו פותח בחמישייה בחלק ממשחקי האימון, אבל במקביל, שומע שברגעי האמת על העמדה שלו ישחק מתאזרח ואפילו לא כזה שהוא אלוף יורוליג?

תשובה: מבאס, מבאס להיות אלכס צ'וברוביץ'.

כרטיס כניסה

איגוד הכדורסל יעניק כרטיס משחק וחולצה חינם לישראלים הנמצאים בקפריסין ומעוניינים להגיע למשחק.