דאנק

הזעק את זאק

אז הגעתי לצפות בקרב תחתית בין הרצליה לבין אשדוד.

על-פניו, לא ממש קרב תחתית. הרצליה בפער 3 ניצחונות מאשדוד שנראית רע. רע מאוד.

אבל הייתה סיבה לאשדוד לבוא אופטימית. אולי זה אלייג'ה מילסאפ (אח של פול מילסאפ, הכוכב של אטלנטה הוקס), אולי זה חילופי המאמנים שהתבצעו לא מזמן, אולי זה בגלל שגם הרצליה בתקופה קשה.

כמה ילדים ג'ינג'ים שישבו מתחתיי, אוהדי ושחקנים בקבוצות הילדים של בני-הרצליה, ראו את הג'ינג'י החדש של אשדוד – זאק רוזן – תופר את קבוצתם ברבע הראשון עם 7 נק' וניהול משחק סולידי.

כבר מהפתיחה היה ברור שאשדוד פשוט רוצה יותר. ביר-כץ עם מהלך אופייני, הוריד את זלמנסון באגרסיביות וכמעט קיבל בלתי-ספורטיבית, רוזן ומזרחי השתטחו לא מעט על הפרקט ואריק אלפסי התרוצץ על הקווים כאילו הוא דני אלבס מברצלונה.

אז הרבע הראשון הסתיים ב-26-20, כשרק איבי שומר את הרצליה בתמונה.

ברבע השני מרכוס דאב נתן דקות טובות, אבל אשדוד עדיין לא הצליחה לברוח. מי שכבר הרבה מעבר לשיא הוא משה מזרחי. ספק גדול אם מזרחי היה מוצא קבוצת ליגת-על ללא הרזומה העשיר שלו. נראה שהרגליים שלו כבר פשוט לא מסוגלות לעמוד בזריזות הדרושה לשחקנים ברמה הזו.

המחצית הסתיימה ב-48-40, וגיליתי שגם באולם "היובל" מוכרים פופקורן ממש כמו בנוקיה. חבל שהנהלת בני-הרצליה לא דוחפת הקמת גוש מעודד רציני (כמו שנוצר בנס-ציונה תוך פחות משנה!).

אבי בן שימול

אבי בן שימול. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

ברבע השלישי אשדוד המשיכה לברוח. מילסאפ עושה רושם של אול-ארואנד פלייר שמוסיף לקבוצה של אלפסי אספקטים של חדירה, סחיטת עבירות וריבאונד. 3 קלאסי שמזכיר אולי קצת את בראיין אסברי במה שהוא אמור לספק (אבל עם קליעה פחות טובה). מנגד, הרצליה איבדה את אבי בן-שימול שקרע את הרצועה הצולבת ולמעשה סיים את העונה.

הרבע האחרון היה לפרוטוקול בלבד, כשזאק רוזן מסיים עם שורה סטטיסטית של 17 נק', 8 ריב' ו-9 אסי' ו-28 נק' מדד. לא בקושי רב יש להגיד.

בשורה התחתונה, הורגשה הרמה הנמוכה וללא ספק שתי הקבוצות נמצאות במקום בו הן ראויות להיות. הרצליה תישאר בליגה, פשוט בגלל שהישראלים שלה יעשו את ההבדל ולא יהיו חלשים כ"כ כמו נגד אשדוד. דווקא המנצחת, תתקשה להישאר עם סגל ישראלי כ"כ חלש. אפשר להגיד שהישראלי הסביר היחידי של אשדוד הוא זאק רוזן, ואם מסתכלים על יריבותיה לתחתית – הישראלים שלהן יותר איכותיים משמעותית (בהרצליה: גרונפלד, בן-שימול, בלייזר, זליקוביץ' ולביא. בראשל"צ: ג'ייק כהן, דרור חג'ג', עמית בן-דוד, שון דאוסן, אור סולומון).

אז אם מכריחים אתכם להמר על יורדת, שימו את הכסף על אשדוד.

 

תקציר המשחק: