דאנק

שיפוט אקטיבי

השיפוט במלחה ביום שני הוא תוצאה בוטה של התנהלות רעה של איגוד השופטים.

מספר שריקות ברבע האחרון גמרו להפועל חולון את הסיכוי להפתיע במלחה. איפה נשמע ששחקן מקבל טכנית על התחזות כ-2 דק' לסוף במצב קריטי ?

כשל בהגנה. אסברי.

נכשל בהגנה. אסברי. צילום: גיל שאשא

והשופטים ? הם באמת לא אשמים. ברגע שאין דרישה למקצוענות, אין שום סיבה שהשופטים יהיו כאלה. מתי לאחרונה הושעה שופט לחודש ? מדוע יש מספר שופטים שלא נמצאים בכושר פיזי שראוי לליגת-העל ?

והיה גם משחק. יותם הלפרין, מגיע לכל משחק כשכל העיניים עליו. גם ככה בעבר היו טענות כלפיו שהוא לא מסוגל להוביל קבוצה, ועכשיו כשהמצב בירושלים לא מזהיר – מסביב כבר מדברים על כך שההחתמה שלו הייתה טעות.

עד אמצע הרבע השלישי יותם היה זוועה. החטיא זריקות חופשיות, ניהל את המשחק בצורה פחדנית ושיחק לרוחב. ברגע שנכנסה השלשה הראשונה – הביטחון חזר ואיתו גם הפועל ירושלים שניצחה. יותם סיים את המשחק עם 23 נקודות.

אבל אל תתנו לרבע וחצי טוב של יותם להטעות אתכם. הוא כנראה לא יהיה שחקן מוביל לעולם. פשוט אין לו את זה בדם. שכרו המופרז מוערך בכ-300 אלף דולר. לאורך כל הקריירה הוא קיבל חוזים גבוהים על היותו "פוטנציאל". אין ספק שכישורי כדורסל ברמה גבוהה יש לו, אבל מנטליות של שחקן מוביל אין לו ואם עד גיל 29 כלום לא השתנה – אז אין שום סיבה שבעתיד ישתנה. אם מסתכלים על מספרי סטטיסטיקה, היה עדיף לירושלים ללכת על מורן רוט שמככב בחיפה.

כואב הלב על הפועל חולון שהייתה כ"כ קרובה לנצח וסובלת מהיכולת הירודה של בראיין אסברי. אסברי הוא השחקן הכי יקר בקבוצה והוא הוחתם אחרי עונה חלשה בספרד בה מיעט לשחק. בעונות ששיחק בהפועל תל-אביב ובנתניה הוא היה השחקן המוביל, אבל כעת הוא לא מזכיר אפילו את השחקן שהיה. כולם מסתכלים על 7 החטאות העונשין שלו במלחה, אבל הדבר המדאיג מבחינתו של ליובין היא ההגנה שלו. כל שחקן עליו אסברי שמר חגג עליו.

חולון בנתה על אסברי כשחקן מוביל, ואפילו חרגה קצת מהתקציב שהקציבה לזר בעמדה 3 רק בשביל להביא אותו. כמו שזה נראה עכשיו, הוא לא יגיע לפסח אם הוא לא ישתפר משמעותית.

ועוד מילה טובה אחת לשלומי הרוש: שמדי שבוע מוכיח שהיכולת שלו היא לא מקרית, והוא באמת ביצע קפיצת מדרגה גבוהה מאוד. השיפור בא לידי ביטוי בעיקר באחוזים שלו מחוץ לקשת ובקבלת ההחלטות בהתקפה. לאט לאט הבחור שהגיע מכפ"ס שבלאומית, מייצב את מעמדו כשחקן בכיר בליגת-העל.