דאנק

בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל הרשיע את קבוצת א.ס. רמה"ש באי הופעה למשחק וגזר עליה קנס בסך 30,000 ₪

בית הדין המשמעתי של איגוד הכדורסל הרשיע את קבוצת א.ס. רמה"ש באי הופעה למשחק וגזר עליה קנס בסך 30,000 ₪ בפועל וסכום זהה ע"ת למשך שנה על עבירה דומה וכן הפחתת 2 נקודות ע"ת למשך שנה.

 בגזר הדין נכתב בין השאר:

התנהגותה של הקבוצה חמורה מאוד והביאה לתוצאות קשות: הקבוצה החליטה שלא להתייצב למשחק לא משום שהייתה מניעה כלשהי מלעשות כן, אלא כהתרסה מכוונת מתוך רצון לגרום זעזוע, אף שהייתה מודעת לכך שיגרם נזק לכדורסל נשים. ההודעה ניתנה זמן קצר מאוד לפני המשחק, כך שלא ניתן היה לשבץ קבוצה אחרת למשחק זה. הן יו"ר המנהלת והן יו"ר האיגוד פנו לקבוצה כדי לנסות להניעה מהחלטתה, אך הקבוצה עמדה על סירובה. המדובר בטורניר פתיחת העונה, ששיבושו וביטול משחק אחד משלושת משחקיו פוגעת באמון הקהל ובאמון הגורמים העסקיים (הספונסרים והמועצה להסדר ההימורים בספורט) בקיום משחקים סדורים בליגת העל נשים; זאת, בפרט לאור שידור המשחק באינטרנט, תוך "פריצות" אליו משידורי משחקי הגברים בערוץ טלוויזיה. ליגת העל נשים הינה ליגה מקצוענית וכדי שאמירה זו לא תהיה ריקה מתוכן, על הקבוצות לנהוג במקצוענות. אחד ההיבטים החשובים של מקצוענות הינו קיום משחקים, על אחת כמה וכמה כשמדובר במשחק חצי גמר בטורניר.

יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מכן שמעידת הקבוצה, קשה ככל שתהיה, הינה בגדר מעידה חד-פעמית, של קבוצה שתרמה רבות לענף הכדורסל בכלל ולכדורסל נשים בפרט. הקבוצה והעומדות בראשה – רחל אוסטרוביץ ואורנה אוסטפלד – פעלו רבות ולאורך תקופה ארוכה, ללא פשרות, להעלאת קרנו של כדורסל נשים ולהתייחסות אליו באופן שוויוני, לרבות לעניין שידורו בערוצי התקשורת המרכזיים ומימונו על ידי הרשויות. התנהגות הקבוצה מקוממת, אך לא פחות מזה מעוררת פליאה: איך הקבוצה בעטה בכד החלב שנאסף בעמל כה רב?

לסיום כותבים עורכי הדין הדיינים אלי לוין ועמיאל תגר: התגלתה בפנינו תמונה עגומה, על פיה ארבע נשים מהבכירות בכדורסל הנשים, משקיעות משאבים רבים בסכסוך אישי שביניהן. כך לא בונים ומקדמים את כדורסל הנשים. טוב יעשו המעורבות אם ישכילו להתרכז בהיבטים המקצועיים והמקצוענים, להתבטא באופן ענייני, מכובד ומכבד ולא לתת למחלוקות מקצועיות לגלוש לכלל סכסוך אישי.

רמת השרון. מקור: אתר הקבוצה

רמת השרון. מקור: אתר הקבוצה