דאנק

הכוכבים של דאנק – מחזור 3

בכל שבוע נציג 3 ישראלים, 3 זרים (ומתאזרחים) ו-2 צעירים (עד גיל 22) שיקבלו מאיתנו כוכבים. מקום ראשון – ***** (5 כוכבים), מקום שני – **** (4 כוכבים), ומקום שלישי – *** (שלושה כוכבים). בתום העונה נכריז ונכתיר בטקס מרגש את הכוכב של דאנק בכל קטגוריה. וגם נוסיף מילה טובה בכל שבוע.

הכוכב הישראלי של דאנק:

***** עוז בלייזר (בני הרצליה) – הילד מכפר תבור, בוגר מחלקת הנוער של גלבוע/מעיינות, עשה את הדרך הנכונה לפסגת ליגת העל, אחרי שתי עונות נפלאות בלאומית, מגיע בשל לבמה המרכזית. השחקן הישראלי הצעיר הכי מרגש בליגה. מוביל את הרצליה לניצחון משכנע וממרומי הכמעט  שני המטר שלו מפגיז 6/7 לשלוש

, 22 נק', 8 ריבאונדים ומדד 28 .

**** רביב לימונד (הפועל ת"א) – מצא את מקומו בבית האדום, מוביל את הפועל ת"א שבוע אחר שבוע והפעם מסיים עם 21 נק', 6/6 מהעונשין, סחט 6 עבריות, 5 אסיסטים ומדד 28.

*** יותם הלפרין (הפועל ירושלים ) – סוף סוף משחק טוב וסוחף להלפרין, מסיים עם 19 נק', 4 ריבאונדים, ו-5 אסיסטים ומדד 20.

ונציין גם את בן רייס, יחזקאל סקוורר, שלומי הרוש, יועד בית יוסף, אבירם זליקוביץ,  

מצטבר: 1. עוז בלייזר (בני הרצליה) , גוני יזרעאלי (חולון) ואבי בן שימול (הרצליה) עם 5 כוכבים.

 הכוכב הישראלי הצעיר של דאנק:

***** עוז בלייזר (בני הרצליה) – לראשונה העונה, וייתכן גם האחרונה, הכוכב הצעיר של השבוע הוא גם הכוכב הישראלי של השבוע.

**** רפי מנקו (הפועל ירושלים) – הילד ממלחה נתן את האות למהפך ולריצה של הפועל ירושלים ברבע האחרון, 7 נק' ב-100% מהשדה ואנרגיות מטורפות באוויר.

מצטבר: 1. שון דאוסן (ראשל"צ) עם 9 כוכבים.

מאיר טפירו

מאיר טפירו. (צילום: מנהלת הליגה, פרומו ערוץ הספורט)

הכוכב הזר של דאנק:

***** קרלון בראון (הפועל ת"א) –  הולך להיות אחד הזרים הלוהטים שהיו פה. משחק פנטסטי נוסף של הרכז האדום. מסיים משחק עם 30 נק', 7/7 מהעונשין,  5 ריבאונדים ומדד 36.

**** שון ג'יימס (מכבי ת"א) – דאבל-דאבל מפלצתי לסנטר הכי טוב בליגה. אחרי שהספידו אותו והורידו אותו לקרשים נותן ג'יימס תשובה חד משמעית על המגרש עם 26 נק', 18 ריבאונדים, ומדד 43.

*** פרסטון נואלס (נס ציונה) – שלשה מנצחת על הפרצוף של מכבי ת"א, מסיים עם 22 נק' ומדד 19.

ונציין גם את אנדודי איבי, דרווין קיצ'ן, דיויד קוביאן, אייק אפוואיבו, כריסטיאן ווטפורד,  ג'וש דאנקן

מצטבר: 1. קרלון בראון (הפועל ת"א) עם 9 כוכבים.

 

מילה טובה

לאפי בירנבוים, על שנתן 117 דקות לישראלים שלו (שיא עונתי), ובעיקר לקרדיט העצום והאמונה לצעירים עוז בלייזר, אבירם זליקוביץ וגם לוותיק אבי בן שימול. אפי מוכיח לנו שאפשר לשלב הצלחות עם קידום שחקנים (ראה גם אור סולומון ושון דאוסן שאימן בראשל"צ)