דאנק

שלושת התנאים הנדרשים לכדורסלן ישראלי להגיע ל-NBA

(צילום: מכבי חיפה בפייסבוק)

1.        לא לשחק או להתפתח במכבי ת"א אלא רק בפריפרייה

כן חברים, זו עובדה פשוטה ובולטת והחשובה מכל: הרבה שחקנים הגיעו למכבי ת"א, רובם בשיא הקריירה שלהם ופשוט נעצרו. ממיקי ברקוביץ, בואך ג'מצי ואפילו קטש, עד לליאור אליהו ועוד רבים וטובים. אף אחד מהם לא הגיע ממכבי ת"א ל-NBA. מצד שני מקל וכספי לא נספרו במכבי ת"א, וברחו מהקבוצה בזמן, מתוך הבנה ברורה שמכבי ת"א היא מכשלה בדרך להגשמת החלום. מקל חימם את הספסל בנוקיה במשך מספר משחקים וכספי, להזכירכם השתחרר ממכבי ת"א לאחר שלא היה אפילו שמיני בסגל בדקות משחק. שניהם עשו את הפריצה וההוכחה שלהם דווקא בפריפרייה: בגליל עליון, גליל/גלבוע ומכבי חיפה.

2.        הגעת לגיל שאפשר להתחיל

כספי הגיע לליגה הטובה בעולם בגיל 21, מקל עושה זאת בגיל 25. זה פחות או יותר הטווח הנכון עבור שחקן להגיע ל-NBA. מתחת גיל 21 חסרה הבשלות, חסר הניסיון וחסר התשוקה. מעל גיל 25 חסר העתיד, והייאוש כבר נעשה יותר נוח.

3.        משפחה… משפחה…משפחה

יותר חשוב מסוכן ויותר חשוב ממאמן (אפרופו מאמן… כדאי לעבור אצל עודד קטש בדרך ל-NBA…) הוא המשפחה. אצל כספי המשפחה דוחפת ודוחפת והיתה גורם מכריע בהחלטה האמיצה והנבונה לברוח ממכבי ת"א. מי שניהל וניווט את הקריירה של כספי הוא האבא שמעון שהאמין בילד כל הזמן.

גם אצל מקל המשפחה משחקת תפקיד חשוב. האבא אלון לא חשש גם להתעמת עם מכבי ת"א וניווט באומץ את דרכו של גל עד לליגה הטובה בעולם.