דאנק

קיר המוות הירוק

 (צילום: עומרי שטיין, מכבי חיפה)

בשלב השאלות בסגנון חופשי ב MEDIA DAY שנערך ביום שני השבוע, במסגרת ערב סיכום העונה של המנהלת, נשאל מורן רוט שחקנה של חולון לשעבר האם מכבי חיפה היא אכן האלטרנטיבה האיכותית ביותר למכבי מאז חולון של 2008, רוט חשב למשך כמה שניות וענה את תשובת המפתח לשאלת הצלחת , אכן חיפה היא קבוצה איכותית אבל ההבדל העיקרי הוא שחולון 2008 ניצחה את מכבי 3 פעמים במשך העונה ,טרם הגמר וחיפה אף לא פעם אחת.

זה קיר המוות העיקרי שחיפה עדיין לא עברה העונה, היכולת המנטלית להתעלות למשך 40 דקות של כדורסל ולא רק להביט לצהוב בעיניים אלה גם לגרום לו להשפיל אותן.

הקיר הזה הוא זה שהביא את הירוקים להפסיד 3 מ5 משחקי הפלייאוף והוא שאילץ אותם  ל 5 משחקים מול אילת .

זה הקיר שהופך את פול סטול לשריף ששולף ללא התרעה את התחמושת שלו כמנהג המערב הפרוע כשהטיימינג לא תמיד מתאים והתוצאות עלולות להיות הרות אסון (במונחי כדורסל כמובן).

זה הקיר שגורם לבראד גרינברג איש מקצוע מהטובים שנחתו כאן לכלות את זמנו בוויכוחים מיותרים עם השופטים.

ב 4 משחקי הליגה מול מכבי , למרות שחיפה נחשבת כקבוצה גבוהה וחסונה היא פיגרה ב ממוצע 39-35 בריבאונדים, ו 8-3 בחסימות, תוסיפו לכך יתרון של מכבי 11-8 בחטיפות ו 13-16 באיבודים ותקבלו 15 פוזשנים עודפים למכבי פר משחק. זה הסיפור כולו בתמצית. אם הבחורים מהכרמל לא יבואו לאכול את הפרקט פשוטו כמשמעו, ההחלטה להעביר את הגמר אליהם הביתה תתברר כאיבוד הזדמנות אולי היסטורית. גם בהתקפה חייבת חיפה לשפר את האחוז ל2 (40% בממוצע מול מכבי) כאשר קלאתס וסמית יצטרכו לחפות על החוסר בפ.פרוורד ולנצל את יכולת הקליעה והחדירה שלהם לנקודות קלות.

 

אם אכן כוונותיו של ג'ף רוזן שיעדר מהמעמד, רציניות לגבי עתיד הקבוצה להשתלב באירופה, הערב יש לחיפה הזדמנות כמעט חד פעמית , להפוך להיות אלטרנטיבה אמיתית, אם לסקור את חברות קבוצת "המסה הקריטית" שהמדור מחשיב כקבוצות המסוגלות לגרד את הקיר הצהוב (הפועל ת"א,חולון,גליל,חיפה, וי"ם) הרי שחיפה היא הנציגה המוצלחת ביותר של האופוזיציה לפחות נכון לכתיבת שורות אלו.

 

בברכת גמר מוצלח והוגן, ישחקו הנערים. (ועידו גם…) .