דאנק

נגמר לי הכדורסל

(צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה)

מה יש פה להבין ?! יוסי צוויליך נהרג !! (מתוך: "בלוז לחופש הגדול").

אתמול בשעה 23 בלילה נפל לי האסימון. מה יש פה להבין ?! הכדורסל הישראלי נהרג !!! אם לא יתעוררו כל שוחרי הכדורסל הישראלי, הוא ייהרג !!! לאט אבל בטוח ! על הקברניטים משדרות יהודית ובדרך מנחם בגין המשייטים את הספינה אל פי תהום כבר לא ניתן לסמוך, ולא נותר לנו אלא לסמוך על אחרוני המוהיקנים בתקשורת, על הקווים ובאולמות ובעיקר על בעלי וראשי הקבוצות, בעיקר אלו שאינם מתרפסים בפני דון שמעון וחבר מרעיו (רמז: הם נמצאים בעיקר בקבוצות הפועל). כי אם לא יתעוררו וישנו תפיסה נישאר האחרונים, שעוד אכפת להם מהכדורסל הישראלי, לכבות את האור…

בעלי הקבוצות עוד לא הפנימו שמשנה הבאה ולמשך עשרות שנים, מכבי ת"א הולכת לשלוט בכדורסל הישראלי ללא עוררין, הליגה תהיה זרה, לא תחרותית והייאוש לא ייעשה יותר נוח . כל עוד נמצאות באזור המתרפסת הלוזרית הראשית ממלחה, האנמית מהגלבוע, הענייה מאושיסקין, האמריקאית מחיפה והשאריות של הבקעה לא נזכה לעדנה. ולכן יש לעשות שינוי קיצוני, ומי שלא מבין זאת כורת עת הענף עליו הוא יושב.

שינוי קיצוני יכול היות בשני כיוונים: הראשון, לצאת למלחמה גלויה, מסיבית בשיתוף פעולה של השחקנים, המאמנים ובעלי הקבוצות במטרה לייצור ליגה ישראלית ושוויונית עם מגבלת זרים, תקרת שכר וקידום צעירים, ולעזאזל היורוליג. מכיוון שההתרפסות של המאמנים ובעלי הקבוצות בפני הדון הגדול והשליטה המוחלטת שלהם במנהלת הליגה ובאיגוד, משם לא תבוא הישועה. ולכן אני מציע למאמנים ולבעלי הקבוצות לעשות שינוי קיצוני דווקא מהכיוון השני: להחליט כאן ועכשיו שהמטרה של הליגה הישראלית היא לא לרדוף אחרי מכבי ת"א, אלא פשוט להתעלם ממנה ולשנות מטרות. המטרות המוצהרות יהיו קידום הכדורסל הישראלי. הקבוצות ישתפו 3 זרים בקבוצה, יקדמו שחקנים צעירים ובסוף העונה יעשו טקס אליפות אלטרנטיבי שבו תוענק צלחת אליפות לקבוצה שתזכה לחטוף 3-0 ממכבי ת"א בסדרת הגמר וכן תציין את הקבוצות שקידמו ושיתפו ישראלים וצעירים. מבחינתי, העונה ההצלחה של הפועל ת"א שקידמה את יותם שירן ובר טימור ושל ראשל"צ שקידמה את שון דאוסן, אור סולומון היא הרבה יותר גבוהה משל אילת, הפועל ירושלים, מכבי חיפה ומכבי ת"א שהגיעו לחצי הגמר אבל לא קידמו אף שחקן ישראלי במיליגרם אחד !!!

ואם כל זה לא יעזור תמיד יש את מיאמי נגד סאן אנטוניו…