דאנק

מגיע לעידו

(צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה)

הוא לא זכה בתואר כבר שש עשרה שנה
ורק הפסדים היו לו בכל פינה
הוא לא הניף גביע, צלחת לא הרים
הרבה דמעות של מים, זכיות של אחרים

תלכו אצלו, תקחו אותו
פרשו עליו כנפיים, מגיע לו
תלכו אצלו, תקחו אותו
תנו לו את הצלחת, מגיע לעידו

 

בערב הגאלה של סיום העונה בגעש נשאלו שחקני מכבי "בזן" חיפה מי האדם הראשון שהם יחשבו עליו כאשר יזכו באליפות ביום חמישי. חלק אמרו שיחשבו על אמא,חלק על אבא, וחלק על הילד. אבל חלק מהשחקנים וגם עוזר המאמן של חיפה השיבו שהאדם הראשון שהם יחשבו עליו יהיה עידו קוז'יקרו.

ב-1993 בזכייה ההיסטורית של גליל עליון , קיפץ נער בן 15 מבית הלל על הפרקט בכפר בלום כשהוא מחבק את אנדרו קנדי ולוגם מהשמפניה של ברד ליף. לנער קראו עידו קוז'יקרו. מאז עברו הרבה מים וקאייקים בנהר החצבני, ו-16 שנות קריירה מפוארות של עידו "קיר בטון" קוז'יקרו.

עידו זכה במהלך הקריירה ב-2012 באליפות הליגה הבלקנית עם גלבוע/גליל, ובשנת 2004 זכה עם הפועל ירושלים בגביע יול"ב עם ניצחון על ריאל מדריד.
אבל כדי לסיים קריירה מפוארת, חסר לעידו תואר ישראלי. ולא שהוא לא ניסה: אחד עשר פעם במהלך הקריירה הגיע לארץ המובטחת ולא זכה בתואר ישראלי:

שלוש פעמים הגיע למעמד גמר ליגת העל (עם הפועל ירושלים ב-2006, מכבי חיפה ב-2009, גלבוע/גליל ב- 2011) ארבע פעמים הגיע למעמד חצי גמר אליפות המדינה (שלוש פעמים עם גליל עליון ב-2000,2001,2003 ופעם נוספת עם עירוני נהריה ב-2008), ושלוש פעמים הגיע לגמר גביע המדינה (גליל עליון ב-1996, הפועל ירושלים ב-2004, מכבי חיפה ב-2013.)

לעידו חסר גם קורטוב של מזל, הוא הגיע לקבוצה תמיד לפני או אחרי: אחרי שעזב את הפועל ירושלים הם זכו פעמיים ברציפות בגביע המדינה, שנה לפני שהגיע לגלילבוע הם זכו באליפות, או שהיה שם איזה טולברט, אוריוו, בלאט, סטול, שקילקלו לו.

אז ביום חמישי 2500 צופים ירוקים ורבים אחרים ברחבי הארץ מהגליל עד ירושלים צריכים להחזיק אצבעות כדי שנהער ההוא מבית הלל יקפץ על הפרקט ברוממה ישתה מהשמפניה שלו ויוסיף לרזומה שלא את השורה:

2013 – אליפות ישראל עם מכבי חיפה. בהצלחה !