דאנק

מגדלי המלפפונים

בטרם תתחיל תנועת השחקנים המאפיינת את הקיץ ,וביתר שאת בעקבות החוק הרוסי, נותנים קברניטי הספינות, המאמנים, דוגמא אישית ובורסת השמות עדיין חמה.

ב 8   מקבוצות הליגה סגורים המאמנים לעונה הבאה. מעניין לציין שמבין 8 הקבוצות שעלו לרבע הגמר, רק מכבי חיפה והפועל י"ם לא החתימו מאמנים ונוספות אליהם חולון והרצלייה מהפלייאוף התחתון. מתוך ה 8 רק 4 מאמנים ממשיכים מהעונה הקודמת .

 

למותר לציין שלקבוצות שסגרו עם מאמנים לעונה הקרובה יש יתרון מובהק בקדימות בבניית הסגל ,קבוצות אלו יכולות כבר להתחיל ולבנות את ההרכב לעונה הבאה ובשוק הדל בעיקר של ישראלים יש לכך משמעות גדולה.

 

סגורים

בסגנית האלופה כמיטב המסורת עונת המלפפונים כבר החלה באמצע העונה הנוכחית אבל אף על פי כן ולמרות חרושת השמועות, דייויד בלאט ימשיך להתרוצץ על הקווים בנוקיה זו העונה הרביעית ולשאוג על כל מה שזז.

נציגת הדרום החם מיהרה והחתימה את עודד קטש לעונה שנייה על חוף הים האדום, מלבד ההצלחה היחסית נראה שקטש השתלב יפה בעיר ורואה עין בעין עם הבעלים וההנהלה שתמכו בו ללא סייג .

הרומן בין נתניה לפרנקו שנראה מבטיח עלה על שרטון, בעיר היהלומים נראה שהשנה קופת המזומנים, תישאר ריקה מהרגיל, את מעט המזומנים שהוקצו יאסוף ככל הנראה רובי בלינקו שחוזר לאמן לראשונה זה 4 שנים, מאז שפוטר ב 2009 מאשקלון אחרי 6 מחזורים בלבד.

מכבי ראשון לציון מיהרה גם היא מייד עם ההדחה ברבע הגמר להחתים את רוני בוסני לעונה נוספת תוך תקווה שגם עם סגל השחקנים יצליח המועדון לרשום המשכיות.

האדומים כצפוי ממשיכים עם ארז  האדום, זו העונה השלישית ,כשהשנה היתרון הישראלי שלהם יבוא לביטוי חזק יותר מהעונה החולפת.

גליל גלבוע החזירה את  דרוקר, והפעם לעמק, אולי השקט של הגלבוע יפיק מהמאמן המנוסה יותר מאויר הרי ירושלים.

באשדוד החליטו עם סיום העונה שהספיק להם מברקוביץ, ומינו את נתי כהן הצעיר שזו לו עונה ראשונה בליגת  העל , האם זו ברירה אחרונה לאור הסירוב של לובין ואפי או מתן הזדמנות אמיתית עוד נראה בהמשך.

העולה החדשה נס ציונה תנסה שוב להכניס משמעות למושג GENERAL MANEGER בכדורסל הישראלי,כאשר מנתה את עופר ברקוביץ לסמכות המקצועית הראשית ,ו נדב זילברשטיין ימשיך לאמן.

הכול פתוח עוד לא מאוחר.

 

דווקא האלופה הטריה מכבי חיפה פותחת את רשימת הלא סגורות, בראד גרינברג עסוק בלהתחתן ,ובלאמן את נבחרת ארה"ב למכבייה, אבל למרות ההישג המרשים, עדיין לא הודיעו 2 הצדדים על המשך עבודה משותפת. מועמדים אפשריים: אבי אשכנזי שכבר הביא את הירוקים למעמד הגמר וננו גיצבורג ששמו עוד יעלה כאן בהמשך, על פי פרסומים גם דני פרנקו וארז אדלשטיין הוזכרו כמועמדים.

 

בטרם יואילו לבחור מאמן,בהפועל י"ם עדיין ניטשים קרבות השליטה על עזבונו של גומא. אחרי שניסו עם צעירים-גודס וקטש ומנוסים -דרוקר , נראה שבבירה יעברו לדינוזאורים- אריק שיבק ואפי בירנבויים, שכמעט והביא אליפות לבירה מוזכרים כמועמדים. בבירה יכולים גם להפתיע עם ננו גינזבורג ואולי אף מולי קצורין.

 

בחולון שומרים על המסורת והתחלת עונה שנראתה שקטה עד כה עם המשכיות של הצוות המקצועי שמיר –חסין כבר לא תהיה כזו לאור ההברקה של מסינה לגייס את שמיר לצידו בצ.ס.ק.א  דני פרנקו, שכבר לא יאמן בנתניה נראה המועמד הטבעי ביותר, לאחריו אלעד חסין שהוחתם כבר כעוזר מאמן ותנחשו… ננו גינצבורג.

 

בבני הרצליה (בקרוב אולי שוב בני השרון), כך על פי פרסומים עומדים לסגור עם אפי בירנבויים, להערכתנו החתימה תהיי תלויה בהחזרת האיחוד עם רעננה שיביא איתו גם תקציב מתאים,אחרת יוכל לבחור אפי בין הפועל י"ם ומכבי חיפה. אם לא אפי, הרצליה תוכל לגייס את מי שיישאר פנוי מבין אריק אלפסי,אריאל בית הלחמי,עדי אזולאי ואולי אף ליאור ליובין.