דאנק

מבוא לרבע הגמר

מכבי אלקטרה ת"א –הפועל  SP ת"א 

מאזן העונה: 1-1

ברובד הנוסטלגי מביא איתו הדרבי התלאביבי הרבה ניחוחות של פעם ובעיקר געגועים לאושיסקין,יד אליהו,פרישמן,זלוטיקמן,לארגי,מיקי,מוטי,ווילאמס ופרי והרשימה עוד ארוכה, למרות שעל הפרקט הפרשי האיכות ברורים זו עדיין הסדרה היחידה ברבע הגמר שיכולה להיות מושפעת ממשקעי העבר ומפרמטרים פסיכולוגיים. המטרה של האדומים ואדלשטיין תהיה לקחת לפחות משחק אחד, יותר מזה יהיה בגדר סנסאציה. בלאט כמובן ירצה לעשות זאת באופן חותך לסיים בסוויפ ולהתכונן ליריבה הבאה.

מה יכתוב אדלשטיין במחברת

מבחינת ארז משחק הניצחון בראשון הוא האב טיפוס להתמודד עם מכבי, מלבד עזרתו של הקהל והאוירה הביתית ,הנתון הבולט בהפסד של מכבי הוא ירידה חדה באחוזי הקליעה ל 2 (מ 56 ל 38 ) ול 3 (מ 39 ל 29) זו תוצאה של לחץ של מכבי אבל גם של הגנת לחץ כפי שבהפועל יודעים לעשות בעיקר מתן נאור ובר טימור אלה הורידו את דווין סמית ויוגב אוחיון ל2 ו5 נקודות בהתאמה. נתון בולט נוסף במגש בין ה 2 הוא 90 עבירות כאשר הממוצע של כל קבוצה הוא 20 לערך במשחק, זה אומר שלהפועל כדאי להיות אגרסיבית ולהשתמש בעומק בעיקר הישראלי שלה כדי להוציא את מכבי מאיזון.

מה יכתוב דיוויד במחברת

פסיכולוגיה פסיכולוגיה פסיכולוגיה על הנייר אין ספק שמכבי מסוגלת לסיים את המפגש הזה בסוויפ. מצד שני ב 3 המחזורים האחרונים מכבי חזרה להיות פגיעה, דיוויד יעבוד בעיקר על כושר ההרתעה וניצחון בהפרש 20 ומעלה בנוקיה במשחק הראשון בהחלט יענה על הדרישה. מכבי צריכה בעיקר לחזור לקלוע. מי שיכולים להחזיר לה את היכולת הזו הם בראש ובראשונה סמית , ולאחריו לוגן ואליהו לשם כך דייויד יזדקק למשחק מרווח ושימוש בפיק אנד רול המוצלח של רוט ושון ג'יימס. הצבה של לוגן בעמדה 2 יכולה לסייע להשגת המטרה.

הימור המדור 3-1 למכבי

מכבי בזן חיפה-גלבוע גליל

מאזן העונה 1-1

הדרבי הצפוני הוא לכאורה כמעט מפגש קצוות אבל הירידה ביכולת של חניכיו של גרינברג מול ההתאוששות של אנשי העמק תהפוך אותו ,אולי לצמוד מבין הסדרות.

מה יכתוב גרינברג במחברת

חייבים למקסם את השילוב בין מקל לסטול, האחרון צריך יותר לזרוק ופחות לכדרר, קוזיקרו צריך לחזור לכושר וכך גם קלאטס. לחיפה יש עדיפות במצ'אפ בעיקר בקו האחורי והיא יכולה לנצל אותו כדי להזין את תומס וקוזיקארו בזריקות קלות. יתרון נוסף הוא היכולת של הפוורדים קךאתס וסמית ליצר לעצמם מצבי קליעה וגם לקלוע מבחוץ

מה יכתוב לובין במחברת

למרות המסורת מלובין אין כבר הרבה ציפיות בגלבוע השנה. גליל הראתה שיפור בחלק השני של העונה . מנטאלית הרבה מונח על כתפי הווטרנים יבזורי ויניב גרין  אלו צריכים להוביל את הקבוצה ולמקסם את שיתוף הפעולה עם הזרים, אם הסדרה תתארך ל5 משחקים לובין עשוי להצטער שלא הכשיר את טישמן ובית יוסף כחברים מלאים ברוטציה היות ויבזורי אינו רכז טבעי ואילו קני הייז לא בלט מספיק עם מאזן ממוצע של 3.5 אסיסטים ו 9 נק' למשחק.

הימור המדור 3-2 לחיפה

 

הפועל פתאל אילת –מכבי פאנדור ראשון לציון

מאזן העונה 1-1

אם מבודדים את הסיבוב השלישי  מהעונה כולה מדובר כאן במפגש קצוות ,ראשון הפסידה את כל 5 משחקי הסיבוב למעט האחרון מול י"ם שלא היה לו ערך ספורטיבי. אילת לעומתה ניצחה 4 משחקים והפסידה לחיפה בחוץ עם הבאזר ושלשה משוגעת של פול סטול. מה גם שהביתיות היא של אילת והיא מכרעת במקרה שלה, לראשון יש רק מה להרוויח.

מה יכתוב קטש במחברת

עודד יכול בעיקר להתעודד מהשיפור הניכר ביכולת של הישראלים שלו ובראשם אפיק ניסים ואבי בן שימול, הזרים של אילת צריכים לשמור על היכולת הנוכחית. אילת הצליחה במבחן אופי כאשר גברה על מכבי במשחק צמוד ורווי תהפוכות. אבל מול חיפה, כשהיא שווה בין שווים היא כשלה בדקות האחרונות למרות שהייתה עדיפה ברוב שלבי המשחק. קטש יצטרך לבחור מי בעל הבית על המגרש מבחינתו ולתת לו להוביל את הקבוצה בפחות מ 5 משחקים.

מה יכתוב בוסני במחברת

"איזה מזל שנזכרתי שיש לי ישראלים בקבוצה", זה לקח קצת זמן ואולי בזכות בעיות המשמעת של ווילי וורן אבל השיפור ביכולת של אור סולומון ושון דאוסן יעמוד לזכות בוסני בקרבות ההכרעה. היתרון המובהק של ראשון הוא שהיא באה בלי לחץ. למרות שהיא עולה עם 3 זרים ,השילוב של חנוכי ובן דוד הוותיקים לצד דאוסן וסלומון יכול להביא הפתעות. יוטר יצטרך להפגין יכולת הגנתית מקסימאלית מול הגבוהים של אילת כדי לאפשר לצעירים לרוץ ולנסות להפתיע בהתקפות מעבר.

הימור המדור 3-1 לאילת

ברק גרינטופס נתניה-הפועל מגדל י"ם.

מאזו העונה 1-1

זו אמורה להיות הסדרה הצמודה ביותר. 2 קבוצות שאין ביניהם הרבה מן המשותף. י"ם העמוקה מול נתניה עם רוטציה ממוקדת. י"ם מלאת ההתרחשויות בחדר ההלבשה מול נתניה שנהניית משקט תעשייתי בראשות פרנקו. י"ם עם כח אש חזק בעיקר מצמד שחקני הפנים דאנקן –סמואלס. מול נתניה השופעת באתלטים דוגמת בראדלי וושינגטון .

מה יכתוב פרנקו במחברת

להמשיך את מה שעבד טוב במשך העונה הסדירה. המפתחות בניהול המשחק צריכים להישאר אצל שולמן. בראדלי וושינגטון צריכים לנצל את יכולת החדירה שלהם כדי למשוך שומרים ולפנות את אורלנד לזריקות קלות. קלינסוות יצטרך להתמודד עם דאנקן וסמואל מתחת לסל כאשר וושינגטון ומורגן יצטרכו לסייע לו בחילופים ושמירה כפולה בעיקר על סמואלס.

מה יכתוב דרוקר במחברת

להשתדל לא להסתכסך עם אף אחד עד סוף העונה. המשולש סטיל דאנקן סמואלס נראה חד במשחקים האחרונים ויהווה את העוגן של י"ם. מנגד התפוקה של הישראלים חייבת להשתפר והפלייאןף הוא עיתוי מצויין. קורטני פלס שסובל מחוסר יציבות יכול להיות האקס פקטור שיכריע את הסדרה .

הימור המדור 3-2 לנתניה