דאנק

ישחקו הישראלים לפנינו !

(צילום: מנהלת הליגה)

תופעה מרעננת ומרגשת עולה ופורסת כנפיה על ליגת וינר: הישראלים במחזורים האחרונים נותנים את הטון, יתרה מכך מאמנים שהחליטו (בעקבות השביתה?) לתת את המפתחות לישראלים הרוויחו בגדול:

ברק נתניה הלהיט החדש של הליגה מקבלת אנרגיות מטורפות מיהוא אורלנד הנפלא עם ממוצע של 18 נק' בארבעת המשחקים האחרונים ולידו טמיר אריאלי ואייל שולמן שמובילים את נתניה למחוזות חדשים, וכאן יבוא על הקרדיט דני פרנקו. גם המרענן הרשמי של ליגת וינר, הפועל אילת מתברכת ביכולות המחודשות של הותיקים: אפיק ניסים ואבי בן שימול שלוקחים את הקבוצה לפסגות, גם כאן יבוא על הברכה עודד קטש.

הפועל ת"א של ארז אדלשטיין ממשיכה בקו המבורך של קידום ישראלים בראשות בר טימור, מתן נאור, יונתן שולדבראנד, יותם שירן, גל איתן ומרוויחה סדרת פלייאוף בעונה הראשונה בליגת העל. גם גלילבוע חווה תואר אירופאי וסדרת ניצחונות מרשימה המבטיחה לה את המקום השביעי והכול עם ישראלים מובילים: יניב גרין (תגלית העונה…), דגן יבזורי, עמית שמחון ונמרוד טישמן. גם ראשל"צ, עם שלושה זרים בלבד מצליחה לעמוד בכבוד מול אריות הליגה בפלייאוף העליון כשמתן חרוש נותן דקות משמעותיות לשון דאוסן ואור סולומון.

ושימו לב מה קורה לקבוצות שהמאמנים מתעלמים מהישראלים מחיסול ממוקד (האדון בלאט) ועד התעלמות מכוונת (האדון גרינברג): מכבי ת"א מתקשה שבוע אחר שבוע כשהמחסל מייבש את מורן רוט וליאור אליהו על הספסל ועסוק בהורדת זקיף לישראלים האחרים, בראד גרינברג ומכבי חיפה שלו עם רכבת זרים וגל מקל אחד שלא מתפקד כבר שכח איך נראה ניצחון, גם דרוקר לא נותן לישראלים שלו בירושלים (טפירו, כדיר, לימונד) להוביל את הקבוצה ונמצא בתחתית הפלייאוף העליון.  חולון, אשדוד, הרצליה ואשקלון שמושתתות על זרים וגם במצבם האנוש לא טורחות לתת לישראלים יותר דקות, כבר נמצאות בים…

אז רבותיי המאמנים וקברניטי הקבוצות, צאו ולימדו: "יש ישראלים – יש הצלחות – יש קהל – יש כדורסל". ועם החרוז המרגש הזה נסיים…