דאנק

חוזרים לעבוד

(צילום: עומרי שטיין, מ.חיפה)

שביתת השחקנים, פסח, יום עצמאות ואפילו שביתת חברות התעופה האטו מעט את טירוף סוף העונה. לאחר שהעונה האירופאית של כל הקבוצות הישראליות הסתיימה ואיתה הישגים מרשימים כמו זכיית גליל/גלבוע בליגה הבלקנית, ומכבי תל אביב עם הרבה כבוד ביורוליג, אפשר סוף סוף לחזור ולהתרכז בליגה הישראלית. אלופה בכדורגל וגם בכדורעף כבר יש למדינה, מה שנשאר לנו זה להתענג על כדורסל ישראלי שיגיע לשיאו ב-13 ביוני באולם רוממה בחיפה שיארח לראשונה את גמר ליגת ווינר.

אם לא יהיו הפתעות בתחתית, ככל הנראה אשקלון תמצא את דרכה אל הליגה השנייה. באשר לאלופה – נראה כי כל 6 קבוצות הפלייאוף העליון בתמונה, איך התמונה נראית כיום? נתחיל מהסוף להתחלה:

6) ירושלים רק השבוע השפילה את חיפה ברוממה – אם האולם בחיפה עושה לאדומים מירושלים טוב אז אולי לאחר עונה לא פשוטה, דרוקר יוכל לחייך.

5) ראשון כמו ירושלים עברה לא מעט טלטלות העונה. הכתומים פתחו בסערה את העונה, זכו להסתכל על הליגה ממרומי המקום ה-1, ניצחו את מכבי ומשם החלה נפילה חופשית שכללה פיטורים והפסדים. השבוע ראשון נלחמה בשיניים ובסוף נכנעה למכבי, אבל נתנה לאוהדיה תקווה גדולה לקראת סוף העונה.

4) נתניה היא הקבוצה המאוזנת של הליגה כרגע. נתניה השבוע ניצחה בחוץ את אילת במשחק שהתעכב מעט עקב שביתת התעופה. כשקבוצת הכדורגל נלחמת על הישרדות בליגת העל, את היהלומים האמיתיים של העיר אפשר למצוא ב״קופסל״.

3) חיפה השנה תזכה לארח את משחקי הגמר, בנוסף היא הספיקה העונה כמעט ולגעת בגביע אבל נכנעה בשניות הסיום למכבי והסתפקה במחמאות. אומנם חיפה לא נראתה השבוע כמו קבוצה שראויה למקום ה-3 אבל לאורך העונה היא הציגה כדורסל שכיף לראות בשילוב שחקנים צעירים וותיקים, ישראלים וזרים וניהול שקט ורגוע של הבעלים והמאמן.

2) אילת היא ללא ספק המרענן הרשמי של הליגה. אחרי ששנים ליגת העל הייתה נחלתם של קו אשקלון צפונה, אילת חזרה לליגה ועוד בכל הכוח עד למקום השני. עודד קטש הביא אליפות לצפונים, האם השנה גם הדרומיים יחגגו בזכותו?

1) מכבי היא עדין הפייבוריטית לזכות באליפות למרות חוסר שביעות הרצון משיטה ומזה שהם לא ישחקו בבית, אבל מכבי היא כבר לא אימת הליגה. קבוצות למדו והבינו שזה אפשרי לנצח את מכבי. מכבי מחזיקה ביתרון הניסיון והסטטיסטיקה גם לצידה בנוסף לכישרון אבל לא מן הנמנע שמכבי לא תהיה על פודיום המנצחים בסוף העונה.

עד אמצע יוני המרוץ לאליפות יהיה פתוח, מלא בהפתעות, שמחות, קהל חם וחשוב מכל כדורסל משובח! יש למה לצפות. אז בין הלילות חסרי השינה עקב פלייאוף האן-בי-איי, יש למה לחכות גם כאן במחוזותינו.

אז עד שתוכתר אלופה חדשה/ישנה ליגת הכדורסל הישראלית נכנסת למאני-טיים ואנחנו כאן כדי ליהנות מכל רגע! ברוכה השבה ליגת ווינר….