דאנק

הפרצוף האמיתי נחשף / נמרוד משגב

(עודד קרני)

ראיתי אתמול בלילה בלי ווליום את סוף התקציר מהניצחון היפה של אילת על מכבי והבחנתי שדיוויד בלאט נראה מאוד עצבני ובאופן בוטה לא לוחץ למאמן הקבוצה המנצחת עודד קטש את היד, למרות שזה הגיש לו אותה כמקובל בסוף משחק. תהיתי מה העניין אבל לא מספיק בשביל להחליש את המוסיקה ולהגביר את הטלוויזיה. היום אני קורא שקטש מתנצל בפני בלאט על כך שלקח פסק זמן סמוך לסיום, כשהמשחק היה כמעט גמור. אני לא רוצה לחיות על הכדור הזה יותר.

קטש מתנצל בפני בלאט על שלקח פסק זמן עשרים שניות לסוף. בלאט לא רק שלא מתנצל על תקרית אי לחיצת היד אלא משקר שזה לא קרה ועוד מאשים את המבקרים ("אסור להגיד דברים לא נכונים") ובמקום לפרגן לקבוצה עם שישית תקציב שניצחה אותו ממשיך לגלות זלזול ("בשבילנו זה משחק אימון טוב") כיאה למאמן שהתרגל להיות חלק מהמועדון שמסמל את כל מה שרע במדינה שלנו.

המועדון שהוריד מהפודיום את שחקניו בזמן חלוקת הגביע והמדליות בגמר גביע מדינה בו הוא הפסיד, שמנסה למנוע כל ניסיון לגרום לליגה תחרותית יותר, שפוגע תמידית במעמד השחקן הישראלי תוך כדי רמיסת כל שביב מוסר או חשיבה לטווח ארוך, שגומר קריירות לשחקנים מקומיים ומייבש אותם על הספסל רק כדי שלא יככבו בקבוצות אחרות, שבתוכו התנהל (לכאורה) בנק של הלוואות בריבית כולל לשחקנים יריבים ולשופטים, שלא ששלח נציגים להלוויה של האדם ששילם את המחיר ושם קץ לחייו, המועדון שבמשך עשרות שנים עשה הכול על מנת להחריב את ענף הכדורסל בארץ והכל בשם ההצלחה שלו באירופה – זה המועדון שמקבל היום התנצלות ממאמן די צעיר ודי מוצלח על כך שלקח פסק זמן בטיימינג שנראה למועדון הנתעב כלא ספורטיבי.

אחרי שניצח אותו כשחקן במדי פנאתינייקוס בגמר היורוליג ואחרי שהביס אותו כמאמן במשחק האליפות עם הפועל גליל גלבוע, אין לקטש ברירה אלא להתנצל אם הוא רוצה לחזור יום אחד לאמן במכבי. וכנראה שהוא רוצה.

ככה זה בענף בו הדיקטטורה שולטת כבר עשרות שנים.