דאנק

הארוחה השבועית [מחזור 23]

(צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה)

1. מנת פתיחה – מספר חזק

לפניכם רשימה של שחקנים מפתיעים הנמצאים ברשימת המובילים בקטגוריות סטטיסטיות בליגת ויינר שלא בהרכח מאפיינת אותם ובהחלט לא הייתם מצפים לראות אותם שם: דרון וושינגטון מנתניה שני בחטיפות, הפורוורד היחיד בחמיישיה הפותחת. דונטה סמית' מחיפה שביעי במדד +/- היחיד שלא ממכבי ת"א בצמרת הרשימה.  ניק קיינר מדלי ממכבי ת"א, שביעי בהטבעות.  ליאור אליהו ממכבי ת"א, הפורוורד הראשון בליגה באסיסטים, ג'וליאן מיילס מאשקלון, הגארד היחיד בין העשרים הראשונים בריבאונדים, אלישי כדיר מירושלים רביעי באחוז ל-2.

2. מנה עיקרית – שיאי קריירה של ישראלים

הישראלים נותנים מחזור נהדר ומוכיחים שאם המאמנים נותנים הזדמנויות ומפתחות, יש מי שלוקח אותם: הפועל ת"א וארז אדלשטיין ממשיכים לנצח בגדול. והפעם בתבוסה על הרצליה מוביל אותם יונתן שולדבראנד עם שיא קריירה של 21 נק', ו-7 ריבאונדים, לידו מתן נאור היעיל עם הגנה ענקית הכוללת 6 ריבאונדים ו-5 חטיפות. הפועל ת"א היא היחידה שלאורך כל העונה הישראלים שלה קולעים ומשחקים הרבה יותר מהזרים ! בהרצליה ניתן כבוד לניב ברקוביץ שהגיע  ל-1,000 נקודות בקריירה עם משחק מצויין ו-17 נק'. לא ברור מדוע מתן חרוש לא משתף במצבה של הרצליה את אליאב אוחיון ובן אלטיט !!!

גלילבוע מנצחת עם משחק טוב של יניב גרין, בערב של 12 נק' ו-5 ריבאונדים.

אפיק ניסים מוביל את הפועל אילת לניצחון ענק עם 20 נק' וסחיטה של 8 עבירות, שצעירי אילת זוכים לדקות משחק.  בראשל"צ הישראלים והצעירים מקבלים דקות משחק אך מצטרפים לחולשה הכללית של הקבוצה.

באשדוד דרור חג'ג' מוליך את הקבוצה לניצחון עם 14 נק' ומדד 17, בחולון הרוש הישראלי היחיד שקולע: 14 נק'

הישראלים של נתניה מובילים אותה לניצחון ענק: אייל שולמן עם ניהול משחק מצויין הכולל 17 נק' ו-8 אסיסטים, יהוא אורלנד חוזר להפגיז עם 18 נק', וטמיר אריאלי מוסיף 8, מולם בחיפה רק גל מקל מתפקד עם שיא קריירה של 32 נק',

 

הישראלי של השבוע: אייל שולמן ויונתן שולדבראנד.

eyal_shulman

אייל שולמן (ברק נתניה)

shuldbrand

יונתן שולדבראנד (הפועל ת"א)

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

מחזור מוצלח עם הרבה דקות לדור העתיד שלנו: אילת בסימן 3: 3 הצעירים שלה: גיא כהן, דור שופן ואוריה מזרחי קולעים כ"א 3 נק', מולם בראשל"צ אור סולומון עם 7 נק', 6 ריבאונדים ומדד 10, שון דאוסן מסיים עם 6 נק' וגם גיא פרבר עם 2 נק'.

בהפועל ת"א בר טימור קולע רק 9 נק' ורום גפן משותף לדקה. בהרצליה בן רייס וגיא לביא מאכזבים עם 20 דקות ו-2 נק' ביחד !

נמרוד טישמן מגלילבוע משחק 23 דקות וקולע 8 נק' ו-4 ריבאונדים. מולו באשקלון דודו שמריז ממשיך לקבל קרדיט גדול ומקבל 19 דקות בהם קולע 5 נק'.

בחולון: צ'רנוביץ, הרמן ונאור שרון מקבלים דקות בלי תפוקה.

בנתניה דולב דראפיץ' מסיים עם 6 נק' וטמיר אריאלי עם 8 דק'.

 

הצעיר של השבוע: טמיר אריאלי מנתניה.

תמיר אריאלי. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

תמיר אריאלי. צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה