דאנק

שתיקת המאמנים

המאבק על עתיד הכדורסל הישראלי הפך לזירת התגוששות בין השחקנים התומכים ברוב ישראלי בחמישייה ומוכנים להתפשר על חוק רוסי ו-4 זרים, מולם בעלי הקבוצות שההצעה האחרונה שלהם מדברת על חוק רוסי ן-5 זרים, ו-3 צעירים מתחת גיל 22.

כלומר, המאבק כרגע הוא על רישום זר נוסף בסגל, או במילים אחרות, ניסיון נוסף למנוע פגיעה במכבי ת"א על חשבון עתיד הכדורסלן הישראלי, מכיוון שכל הקבוצות בליגה יכולות להסתפק ב-4 זרים.

עד כה לא שמענו את עמדת המאמנים, ולא בכדי. צריך לומר את האמת ! שום חוק רוסי או חוק אחר לא יעזור ! הבעיה הבסיסית היא שלמעט 2-3 מאמנים , אף אחד מהם לא מאמין בשחקן הישראלי ולא רואה מטרה בקידום צעירים על חשבון הישגים.

דיויד בלאט, מוביל משחקים חסרי משמעות ב-30 הפרש ומייבש את שגב וזלמנסון על הספסל, הרצליה של בית הלחמי לא מתפקדת ועדיין הוא לא נותן צ'אנס לאלטיט ואוחנון, ליובין ייבש רוב העונה את ביר כץ, טישמן ובית יוסף על הספסל, גרינברג נותן הזדמנויות מעטות לצ'וברוביץ ושוטבין למרות הרוטציה הקצרה שלו, פרנקו לא נותן דקות לצעירים שלו וכך נמשכת הרשימה…

רק ארז אדלשטיין שנותן במה, בטחון ואמונה לבר טימור ויותם שירן, אפי בירנבוים שקידם את דאוסן וסולומון ועודד קטש שלקח אליפות עם ישראלים ראויים לציון !!!

אתמול נתן עודד קטש הזדמנות נדירה לשמוע מה חושב מאמן ישראלי שלקח אליפות עם ישראלים וקידם אותם: "השיטה של חוק רוסי עם חמישה זרים מאפשרת המון דקות לישראלים, אני לא בטוח ששלושה צעירים בטופס יכול לעזור, אבל כשגלבוע/גליל לקחה אליפות עם חמישה זרים וחוק רוסי, היה ביטוי גדול לישראלים: אלישי כדיר, גוני יזרעאלי , גל מקל, דגן יבזורי

אימנתי הרבה שנים בגלבוע/גליל, הרבה שחקנים עברו תחת ידי וצעירים מוכשרים מצאו את מקומם בקבוצה ובליגה תחת החוק הרוסי: יוגב אוחיון, עומרי כספי, דגן יבזורי, גל מקל, אלישי כדיר והרשימה עוד ארוכה..

יש לי הרבה ביקורת על השחקנים שמנהיגים את המאבק הזה ולצערי הם בעיקר פוגעים בעצמם.  אין שחקנים ישראלים שמגיע להם לשחק ולא משחקים. כשיש כאלה שמגיע להם לשחק, זה אינטרס שלנו המאמנים לקדם את השחקנים הישראלים ואנחנו מעדיפים לקדם שחקן ישראלי טוב מאשר שחקן זר.

אני בטוח שקבוצות שיהיו להם ישראלים מספיק טובים ובכירים, יעדיפו לשחק גם עם ארבעה זרים בסגל. אני יודע שאני יעשה זאת במידה ויהיו לי ישראלים ברמה גבוהה בקבוצה. "

אם כולם היו חושבים ומתנהגים כמו קטש אולי לא היינו צריכים חוקים ושביתות…