דאנק

הארוחה השבועית של המחזור ה-20

1. מנת פתיחה – מספר חזק

אי אפשר לפתוח את מספר חזק, ולהתעלם מהשתלטות חסרת המעצורים של אדון רקאנטי ומכבי ת"א על ערוץ הספורט. כנראה שהחשיפה של "פרשת פניני" והפגיעה במכבי, הכעיסה את בעל הבית בערוץ הספורט ועכשיו הוא מחזיר את הערוץ לימים חשוכים שהוא הופך להיות השופר של מכבי ת"א. העליהום בדרבי על אוהדי הפועל ת"א וההתעלמות מההישג הספורטיבי הגדול ביותר בשנים האחרונות חצה את הגבולות. אולי האדון עופר שלח יואיל בטובו לחוקק חוק המגביל שליטה של בעלי קבוצות באמצעי התקשורת !!!

בפעם האחרונה שמכבי ת"א הפסידו שתי משחקים ברצף היה לפני חמש שנים. מכבי הפסידה 4 מחזורים רצופים. אז היו אלה חולון, נהריה, גליל עליון ואשקלון. והפעם הפועל ת"א ונתניה. אז נגמר באליפות של חולון והפעם ???

לסיום העונה נותרו 2 מחזורים ונשאר רק הקרב על המקום האחרון לפליי-אוף העליון. אם נתניה תנצח את הפועל ת"א בשבוע הבא, היא תעלה לפליי-אוף העליון. ניצחון של הפועל ת"א בהפרש 7 (או לחילופין הפסד של נתניה לחולון) וניצחון על אשדוד והפועל ת"א תעלה לפליי-אוף העליון. ניצחון של הפועל ת"א על נתניה, וניצחון של אשדוד על הפועל ת"א יביא את אשדוד לפליי-אוף העליון.

2. מנה עיקרית – הישראלים – שובם של הגלאדיטורים…

גל מקל מוליך את חיפה לניצחון עם 14 נק', 6 אסיסטים, ומדד 17. חבל שגרינברג לא מפנים הטעויות שלו ולא לומד מטעויות שלאחרים, ולא משתף את הישראלים שלו: שוטבין, שגב וצ'וברוביץ, שהוא יצטרך אותם בשלבים הבאים.

בירושלים חוזרים לחיים: מאיר טפירו בעוד ערב נפלא עם 20 נק', 2/2 ל-3, 5 ריבאונדים ו-6 אסיסטים. ודן גרונפלד עם 16 נק' ו-5 ריבאונדים.

ניצן חנוכי חוזר להוביל את ראשל"צ עם 15 נק' ו-4 ריבאונדים. שאר הישראלים היו כינור שני. עודד שעשוע פורח באשקלון עם 15 נק' וניהול משחק מצוין.

בנתניה, למרות הניצחון הישראלים היו רק תפאורה וקלעו ביחד 16 נק' (פחות מבר טימור לבד שניצח את מכבי שבוע שעבר), המכבי ת"א רק יוגב אוחיון תפקד עם 11 נק' ו-6 אסיסטים.

דרור חג'ג' מוביל את אשדוד לניצחון גדול עם 15 נק' וסחיטה של 6 עבירות, מולם הקו האחורי הישראלי של אילת בן שימול את ניסים לא פוגע עם 6/18 מהשדה והתוצאה בהתאם…

דגן יבזורי מגלילבוע ממשיך ללהוט עם 16 נק', 5 ריבאונדים ו-3 אסיסטים. בהרצליה רק רייס מתפקד.

בהפועל ת"א מתן נאור קולע 12 נק' והגנת ברזל ובחולון הישראלים לא קיימים !!!

הישראלי של השבוע: גל מקל.

גל מקל

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

ברכות גדולות לדור העתיד שלנו, שקיבל זימון לנבחרת ישראל, והגיע הזמן שגם יקבל את המושכות בקבוצות שלו בליגת העל: בן רייס, בר טימור, אור סולומון ושון דאוסן.

אור סולומון משחק רק 13 דק' , קולע 7 נק', ובהחלט ראוי להרבה יותר דקות משחק, שון דאוסן נשאר על הספסל וחבל !. בתקופת בירנבוים שיחק סולומון 20 דקות בממוצע לעומת 10 דקות בממוצע בתקופת בוסני, שון דאוסן שיחק 5 משחקים מעל 10 דקות בתקופת בירנבוים לעומת 0 משחקים מעל 10 דק' בתקופת בוסני. אתר דאנק קורא לראשי ראשל"צ לא לאבד את היהלומים שלהם ושל הכדורסל הישראחלי כולו סולומון ודאוסן ולחייב את בוסני לשתף אותם הרבה יותר . הניצחון הוא לא העיקר !!!

דניאל תמיר ורפי מנקו זוכים לדקות בודדות בהפועל ירושלים.

בנתניה טמיר אריאלי משחק 10 דק' ומסיים עם 2 נק'.

באילת גיא כהן ואוריה מזרחי משחקים כל אחד דקה תמימה.

בהפועל ת"א דור העתיד מקבל דקות ולא מספק את הסחורה: בר טימור בערב רגוע עם 26 דקות ו-9 נקודות.

בהפועל חולון דור העתיד: אלאספור, מושיאשווילי וצ'רנוביץ שוב לא מקבלים דקות וחבל !

נמרוד טישמן מגלילבוע משחק 14 דקות וקולע 2 נק',  בהרצליה בן רייס עם 22 נק' באחוזים גבוהים. וגם איציק אוחנון, בדקה אחת מוריד ריבאונד וקולע סל, למה הוא לא משחק יותר ??? גיא לביא עם 22 דקות ו-2 נק'.

 

הצעיר של השבוע: אור סולומון.

אור סולומון.