דאנק

התמנון הצהוב הצעיר

(צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)

הייתי אמש בערב ענק של חצי גמר גביע המדינה לנוער בכדורסל בגן נר עם עוד כ-1500 צופים. מצד אחד מכבי ת"א הנתמכת ע"י האגודה הגדולה בארץ שאספה אליה את כל השחקנים הכי טובים בארץ לקבוצת נוער אחת בלי אף שחקן בית !!! (זלמנסון ופז מראשל"צ, לוין מגלבוע, חליבה מקריית אונו, דור כהן מנס ציונה, שגב מכפר תבור, והייבוא מארה"ב – סאנצ'ס), בנוסף הקבוצה לא שולחת אף שחקן לאקדמיה. מולה הקבוצה הצנועה מגלבוע/מעיינות עם קהל חם ותומך, צוות מקצועי מהטובים בארץ, קבוצת נוער אחת מתוך ארבעה ורוב של שחקני בית שגדלו במועדון מגיל הילדים, ושחסרה שני שחקנים ששלחה לאקדמיה.

התפקיד של הנוער, להזכיר לאדונים הנכבדים בשדרות יהודית ואצל האדון מזרחי השליט הכל יכול בכדורסל הישראלי, הוא לא לקטוף ולזלול תארים בתאוות בצע חסרת מעצורים, אלא לגדל, לטפח, ולבנות את דור העתיד. בדיוק מה שעושים בגלבוע/מעיינות ובדיוק מה שלא עושים במכבי ת"א. היכן איגוד הכדורסל, שמעבר למילים גבוהות לא עושה כלום בנדון ומוסיף חטא על פשע, שמחליט בהחלטה תמוהה, לאחר שכל השנים משחקים עד הגמר מחוזות צפון/ שרון ודרום/מרכז בנפרד, ואילו השנה סידרו שם באופן שונה ולא ברור קבוצה מדרום/מרכז – מכבי ת"א נגד קבוצה ממחוז צפון/שרון- גלבוע מעיינות, כדי לאפשר למכבי להגיע לגמר לאחר ששנה שעברה הם לא הגיעו לאף גמר !!!

אתר דאנק קורא לאיגוד הכדורסל להחיל "חוק רוסי" גם בנוער !!! כל מועדון יהיה מחויב לשתף לפחות 2/3 מהשחקנים שמשחקים במועדון לפחות 3 שנים. כך בונים שחקנים ולא קוטפים אותם כפרי בשל בשביל לזלול תארים.

והיה, גם היה כדורסל. דוד מול גוליית. תענוג לראות את רוח הלחימה, הלב הענק והמשחק הקבוצתי והמפרגן של גלבוע/מעיינות, שמרביתם משחקים במועדון מילדות, מה שהספיק לשלושה רבעים. שי בסיס, הילד הצעיר מהאקדמיה בתל יוסף במטווח שלשות מרשים מסיים עם 18 נקודות, אביב אברמוביץ מיקנעם במשחק הגנה מרשים ו-15 נק', טל בן שלום ממירב עם 9 נק' , ורוח גבית עם העידוד המסיבי של האולטראס ממירב ובית ספר שקד, שוכמן הענק ממושב ברק, וורצולבסקי מבית אלפא, בראס ושלי מרם און, ברקוביץ מאחוזת ברק, אביב כהן ואיתי אלון מהאקדמיה בתל יוסף. מולם הצמד שמשחק ביורוליג – זלמנסון (26 נק') את שגב (17 נק'), בקבוצה שנראית כמו מכונה בלי שמחת חיים, בלי כדורסל בנשמה. והיו כמובן גם השופטים ששרקו 33 עבירות לגלבוע/מעיינות לעומת 11 בלבד של מכבי ת"א שכללו התעלמות מוחלטת מהמרפקים של זלמנסון.

ערב של חצי גמר נוער בכדורסל בישראל שמסתיים עם הרבה שאלות, הרבה תהיות, ולא מעט ייאוש אבל מצד שני גם גאווה גדולה על מפעל חינוכי-ערכי, מועדון הכדורסל של גלבוע/מעיינות. כל השאלות והפעולות להצלת הכדורסל הישראלי נמצאים אצל קברניטי האיגוד בשדרות יהודית !