דאנק

הארוחה השבועית- מחזור 13

1. מנת פתיחה – מספר חזק – "אפקט נבחרי החודש"

שימו לב לתופעה מדהימה, שנכנה אותה "אפקט נבחרי החודש". כל שחקן ומאמן שנבחרים לשחקן ומאמן החודש בליגת וינר , נופלים בחודש שלאחריו, במדרון הסטטיסטיקה:

בחודש אוקטובר אפי בירנבוים ואדריאן יוטר מראשל"צ. באוקטובר זכה אפי במאזן מושלם 0-3 בעזרתו של יוטר שסיים את החודש עם ממוצע מדד 30. בנובמבר (ותחילת דצמבר) מתרסקת ראשל"צ ומסיימת עם ניצחון בודד מול 4 הפסדים כשיוטר מסיים את מחזורים 4-6 עם ממוצע של 7 נק' וממוצע מדד 14.  אפי בירנבוים מסיים את דרכו בראשל"צ בסוף דצמבר.

בחודש נובמבר עודד קטש וג'רום טילמן מאילת. בנובמבר אילת משיגה מאזן 1-3, ג'רום טילמן רושם ממוצעים של 15.2 נק', ו-8 ריב'.  בדצמבר יורד טילמן ל-11 נק' בממוצע, ו-6.5 ריב', אילת בדצמבר מסיימת עם מאזן של 2-2.

בחודש דצמבר עדי אזולאי מאשקלון וגל מקל מחיפה. אשקלון מסיימת את דצמבר במאזן נפלא של 1-4, בינואר היא רק מפסידה ובינתיים היא במאזן של 2-0. בדצמבר חיפה רושמת מאזן של 1-3 בזכות מקל שקלע 18.2 נק', מסר 8.8 אסיסטים ומדד ממוצע 25. גל מקל וחיפה, בינואר, מפסידים פעמיים, כשמקל יורד ל-11 נק' בממוצע , 6.5 אסיסטים ומדד ממוצע 13.

2. מנה עיקרית – הישראלים – הגארדים הותיקים מנצחים!

דגן יבזורי בערב חלומי מנפץ שיאי קריירה ונותן לליובין ,שמואיל בטובו לתת לו לפתוח בחמישייה לאחר 7 משחקים בהם עלה מהספסל!, אוויר לנשימה עם 30 נק', 7 שלשות, 7 אסיסטים ומדד 35. גם יניב גרין בערב סביר עם 8 נק' ו-6 ריב'.

שון דניאל מחולוןממשיך להיות יציב ולספק עונה נהדרת והפעם מספק שני שיאי קריירה וכמעט דאבל-דאבל עם 17 נק' ושיאי קריירה בריבאונדים (8) ומדד (23).

בהרצליה, ממשיך ניב ברקוביץ להציג יכולת נהדרת ומוביל את הרצליה לניצחון עם 12 נק' ו-6 חטיפות,

לאריק שיבק מומלץ לבחון את האפשרות שדור ההמשך של דניאל וברקוביץ יגיעו לנבחרת.

בנתניה אייל שולמן (15 נק') ויהוא אורלנד (12 נק') ממשיכים בקו היציב

באילת אפיק ניסים ממשיך את יכולתו הטובה ומסיים עם 16 נק' ו-7 אסיסטים ומדד 22. מולם בראשל"צ, הישראלים מסיימים רק עם 12 נק'.

רביב לימונד חוזר למספרים הרגילים והטובים שלו עם 15 נק', 8 ריב' ומדד 20, כשלצידו מאיר טפירו מסיים עם 11 נק' שמעלות אותו למקום ה-18 ברשימת קלעי כל הזמנים.

באשדוד גוני יזרעאלי פתח מצוין ונחלש בהמשך, ומסיים עם 10 נק' ו-8 אסיסטים.

במכבי ת"א מורן רוט ממשיך לקבל קרדיט ולהחזיר, הישראלי היחיד במכבי שקלע דו-ספרתי

באשקלון נציין את עודד שעשוע עם 14 נק' ב-31 דקות משחק.

 

הישראלי של השבוע: דגן יבזורי, על הניצחון החשוב והחזרה לענייניים…

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

נמרוד טישמן מגלילבוע משחק 19 דקות וקולע 7 נק', כולל שלשה חשובה, גם מקסים קיסוס זוכה ל-2 דקות. בראשל"צ אור סולומון משחק רק 5 דק' וקולע 6 נק' ושון דאוסן רק 4 דק' . בהפועל ת"א, בר טימור קולע 9 נק' ב-29 דקות ויותם שירן קולע 4 נק' ב-10 דקות.

בן אלטיט מהרצליה ב-5 דקות משחק קולע סל, סוחט עבירה וקולע עונשין, האם לא מגיע ל"יליד" קצת יותר קרדיט ודקות משחק? מנגד רייס, לביא ואוחנון מקבלים דקות וממשיכים לאכזב.

בנתניה דולב דראפיץ' משחק 2 דקות בהם קולע שלשה ומוסיף ריבאונד, האם גם ל"ילד" הזה לא מגיע קצת יותר קרדיט ?

ברק חדד מאשדוד מקבל קרדיט מברקוביץ בדקות ההכרעה ומסיים עם ערב מביך של 0/2 מהשדה ו-3 עבירות והכול ב-5 דקות !

באשקלון דודו שמריז ממשיך לקבל דקות (13) אך ללא תפוקה משמעותית.

 

הצעיר של השבוע: נמרוד טישמן , על ניצחון החשוב והחזרה לענייניים…