דאנק

הארוחה השבועית – מחזור 12

1. מנת פתיחה – מספר חזק – מיכה שמבן ז"ל

מיכה שמבן נפטר אתמול בגיל 94 . שמבן, מחלוצי הכדורסל בישראל, ייסד את אגודת הפועל חולון והיה מאמן כדורסל וכדורעף במשך שנים רבות.

שמבן שימש במשך שנים ארוכות כחבר הנהלת ונשיאות האיגוד ויו"ר הועדה המקצועית בכדורסל, הקים את הכדורעף בארץ, היה מאמן הנבחרת הראשון, שופט בינלאומי ויו"ר איגוד הכדורעף עד תחילת שנות השבעים.

עוד לפני מלחמת השחרור כבר "חרש" את הארץ על מנת להקים קבוצות כדורעף.

היה מורה חינוך גופני למופת ולא בחל כל חייו ללמד ילדים קטנים.

איש יקר, אציל, וישר שהיה לי הזכות להכיר גם באופן אישי. שמבן היה בקיבוצי ואבי, גיורא, למד אצלו התעמלות בכיתה ה'. ביום עצוב זה, ירכינו ראשם ויבואו על בושתם הגדולה האדונים טל ברודי, גילי לוסטיג, גדעון סער והגב' אסתר רוט שחמורוב על שהעדיפו לתת פרס ישראל לשמעון מזרחי על תרומתו לעצמו ולמכבי ת"א על פני מיכה שמבן (שהתמודד מולו) שתרם רבות לספורט הישראלי ככלל ולכדורסל הישראלי בפרט. יהיה זכרו ברוך !

אתר דאנק מרכין ראשו ומשתתף באבלה של המשפחה.

2. מנה עיקרית – הישראלים – הגארדים הותיקים מנצחים!

המפתח השבועי, הוא חזרה של הגארדים הותיקים ומנוסים שמובילים לניצחון: חנוכי, אפיק ניסים וניב ברקוביץ. בראשל"צ, ניצן חנוכי חוזר לבמה ולעניינים עם 11 נק', 8 ריב', 4 אסיסטים ומדד 17 גם עמית בן דוד ואור סולומון תורמים את חלקם עם 8 נק' כל אחד, מולם בגלבוע, כרגיל, מאומה וכלומה כשאף ישראלי לא קולע דו-ספרתי. בהרצליה ניב ברקוביץ ממשיך את היכולת הטובה שלו כשהוא קולע 16 נק', 4 ריב' ו-5 אסיסטים ב-37 דקות משחק. מולו בר טימור בעוד ערב נהדר של תגלית העונה שלנו, עם 14 נקודות ומדד שיא לעונה – 19.

בחולון שון דניאל ממשיך להיות יציב עם10 נק' ב-20 דקות, ובחיפה גל מקל עם 14 נק' ו- 7 אסיסטים. באשקלון זה לא היה השבוע של הישראלים, וייתכן שכאן טמון שורש הבעייה. שהישראלים של אשקלון טובים היא מנצחת, כשהם לא במשחק היא מפסידה ! באילת קיבלנו סוף סוף את אפיק ניסים עם 19 נק' ו-5 אסיסטים וגם טוני יאנגר מתפוצץ עם 16 נק' (שיא עונתי).

בסופר קלאסיקו של ליגת וינר לא היו ישראליים: הישראלים של הפועל ירושלים לא הגיעו למשחק (כדיר וקוקיה באופן פיזי לימונד , טפירו וליפשיץ ביחד קלעו רק 5 נק') מולם גם במכבי ת"א אין את מי לציין.

באשדוד, למרות הניצחון, הישראלים לא היו פקטור (רק 12 נק' ביחד !) ומולם בנתניה אייל שולמן מתחיל לקבל חותמת של גארד מוביל בליגת וינר עם 15 נק' ו-7 אסיסטים. כשגם יהוא אורלנד קולע 13 נק' ומוסיף 5 ריבאונדים.

הישראלי של השבוע: ניצן חנוכי, על הניצחון החשוב והחזרה לענייניים…

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

מחזור סביר לצעירים שלנו: אור סולומון קולע 8 נק' ומוריד 8 ריב' ב-21 דקות, בן רייס מהרצליה קולע 9 נק' ומדד 10, וגיא לביא עם 5 נק' , בהפועל ת"א, ארז נותן ממשיך לתת קרדיט לבר טימור שנותן משחק נפלא עם 14 נק' באחוזים גבוהים ומדד 19 (!)  וליותם שירן (16 דקות). באשקלון דודו שמריז ממשיך לקבל דקות (21).

נרשמו בטופס השבוע ולא הועילו בטובם לעשות פעולה חיובית: יונתן לוי מנתניה (דקת משחק ועבירה אחת),  טמיר אריאלי מנתניה (4 דקות ועבירה אחת), רם אלאספור מירושלים (דקה אחת), נמרוד טישמן מגלילבוע (12 דקות , 0/3 ל-2), רום גפן מהפועל ת"א עם דקה אחת ועבירה אחת,

הצעיר של השבוע: אור סולומון , על ניצחון החשוב והחזרה לענייניים…