דאנק

שותים מהגביע

1. מנת פתיחה – לגביע חוקים משלו ??? גמר הליגה חייב !!! להיות ברוממה

אחרי ההחלטה השערורייתית של איגוד הכדורסל שהחליט כי חצאי גמר גביע ומשחק הגמר ייערכו השנה בהיכל נוקיה, וזאת כדי ליצור שוויוניות ולתת יתרון נוסף לקבוצה הכי ענייה, מסכנה ונטולת תקציב בישראל, מכבי ת"א, עולה על הפרק מיקום גמר הליגה, שיוכרע כידוע במשחק אחד. לא ברור מדוע מתקיים דיון בנושא, ברור לכולם שגמר גביע המדינה וגמר הליגה צריכים להיות ברוממה או לכל הפחות בשני אולמות שונים, ולכן מובן מאליו שגמר הליגה חייב להיות ברוממה, כל החלטה אחרת תהיה בגדר שערורייה נוספת או כפי שנכתב באתר המנהלת: "קיום משחק הגמר באולם ברוממה יהווה המשך לקו של המנהלת הטוען כי סוף סוף יש עוד אולם ראוי ומודרני לאירוח אירועים גדולים מלבד היכל נוקיה ויש להעניק לו עדיפות ולהעביר את משחק הגמר לאיזור הצפון לאחר 7 שנים בהן נערך הפיינל פור בהיכל התל-אביבי" אחרי נימוק כה משכנע, אין כלל צורך בהצבעה !

ריח קל של קונספירציה עולה מעיתוי ההחלטה על מיקום גמר הליגה לבין מינוי של  שמואל פרנקל, "ידיד המחלקה" שהיה יו"ר דירקטוריון היכל נוקיה, ליו"ר המנהלת. זה המבחן האמיתי הראשון שלו בנוגע ליכולתו לשרת את הכדורסל הישראלי ולא את אדוניו במכבי ת"א !!!

הנושא יעלה לדיון בישיבת הדירקטוריון הבאה של המנהלת, בהנחה שהעניין לא יוכרע פה אחד תיערך הצבעה אשר תכריע בנושא. אתר דאנק פונה לחברי הדירקטוריון לגלות אחריות ובגרות ספורטיבית ולהצביע פה אחד (למעט כמובן זה של דון שמעון) בעד ההחלטה לקיים את הגמר ברוממה. כל הצבעה אחרת לא תתקבל בהבנה !!!

2. מנה עיקרית – עוד מחזור משובח לגארדים הישראלים !

מחזור גביע המדינה סיפק הרבה נחת לישראלים: בהפועל ת"א, למרות ההפסד, אנו רווים נחת בכל שבוע, ארז מקדם את יותם שירן ובר טימור. שניהם בדרך להפוך לשחקני נבחרת ישראל לגיטימיים. שירן קלע 12 נק' ב-100% מהשדה ב-20 דקות משחק ובר טימור עם 10 נק' ו-4 אסיסטים. גם מתן נאור במשחק מצויין עם 15 נק', 6 ריב' ו-5 חטיפות. באשדוד חג'ג' ויזרעאלי מנווטים היטב את הספינה של אשדוד בדרך לחוף מבטחים.

בהרצליה ניב ברקוביץ (16 נק', 6 חטיפות ו-9 אסיסטים ) ובן רייס (16 נק') חוזרים לכושר טוב.

במשחק המרכזי בלטה מכבי חיפה, אך לצערנו הרב הישראלים בחיפה כמעט חסרי משמעות. בחיפה, הישראלי היחיד שקלע היה גל מקל (הזרים של חיפה קלעו 90% מהנקודות), בראשל"צ, הישראלים: סולומון, בן דוד וחנוכי ממשיכים לאכזב ורק הם יכולים להוציא את הקבוצה מהמשבר. באילת אפיק ניסים מתחיל לחזור לעניינים עם 13 נק' ו-4 אסיסטים, וכך גם נמרוד טישמן בגלילבוע עם 33 דקות משחק (שזה יותר מכל הדקות ששיחק בליגה ב-9 מחזורים !!!). רביב לימונד ממשיך להיות העוגן של ירושלים ואלישי כדיר הברומטר לניצחונות (בכל הניצחונות, למעט אחד, כדיר קלע דו ספרתי עם מדד דו ספרתי בכל ההפסדים כדיר קלע חד ספרתי עם מדד חד ספרתי), בחולון הגביע נתן הזדמנות מצוינת לישראלים לבלוט: שון דניאל עם 26 נק' ומדד 30, זאק רוזן עם 22 נק' ושלומי הרוש עם 20 נק' ו-7 ריבאונדים. במכבי ת"א חוזר הקפטן אליהו ליכולות המוכרות שלו עם 21 נק' ו-11 אסיסטים, גם מורן רוט וסילבן לנדסברג נותנים תפוקה. באשקלון, גור פורת ממשיך להיות יעיל עם 11 נק' ו-7 ריבאונדים.

 

הישראלי של השבוע: קרב צמוד בין הבנים של… שון דניאל מנצח בנקודות את ניב ברקוביץ.

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

בר טימור ויותם שירן הופכים לאורחי כבוד קבועים בקינוח המשובח השבועי.

גיא לביא ממשיך לקבל קרדיט בהרצליה ולהחזיר במשחקים טובים, השבוע ב-24 דקות קלע 2 שלשות, 5 ריב', 4 אסיסטים, ו-10 נק'.

מחזור גביע הוא הזדמנות לדור העתיד לקבל דקות משחק (למה רק בגביע ???). אפילו במכבי ת"א הועילו לתת לאיתי שגב 9 דקות תמימות והוא קולע שיא עונתי של 4 נק', חבל שב-36 הפרש הוא לא מקבל יותר דקות ועידן זלמנסון כלל לא רואה פרקט. למה ???, באשקלון דודו שמריז ממשיך לקבל קרדיט עם 25 דקות ו-7 נק'. בראשל"צ ציינו את אור סולומון ובגלבוע את נמרוד טישמן. בירושלים רפי מנקו מקבל הזדמנות בדמות 10 דק' בהם קולע 6 נק'. גם רם אלאספור זוכה ל-3 דקות ואדם אריאל ל-4 דקות. בחולון אורי זוהר מקבל 10 דקות ואליאב מושיאשווילי 4 דקות.

 

הצעיר של השבוע: גיא לביא מהרצליה שימשיך ככה…