דאנק

הארוחה השבועית

1. מנת פתיחה – מספר חזק – הברומטר

ברומטר, או בשמו עברי מד לחץ, הוא מכשיר מדידה המודד את הלחץ האטמוספרי. בספורט לקחו אותו בהשאלה למדוד הצלחה של קבוצה, בעזרת מד לחץ מיוחד במינו, שהוא שחקן מסוים, שמשחק טוב שלו מביא באופן ישיר לניצחון של הקבוצה ולהיפך, משחק גרוע שלו מביא להפסד של הקבוצה.

מכבי ת"א: דווין סמית' – היחיד ממכבי ת"א שלא הפסיד העונה בליגה, לא שיחק בהפסד לראשל"צ.

אילת: אוסטין פרימן – בכל הניצחונות מדד 8 ומעלה, בכל ההפסדים מדד 7 ומטה.

מכבי חיפה: פט קלאת'ס – בשני ההפסדים של חיפה היה לו מדדים נמוכים (3-, 3) בכל הניצחונות מדד דו ספרתי.

נתניה: יהוא אורלנד– בכל הניצחונות קלע מהעונשין מעל 75%, בכל ההפסדים לא הגיע לקו או קלע ב-50%.

הפועל ת"א: יונתן שולדבראנד – בכל הניצחונות קלע דו ספרתי, בכל ההפסדים קלע חד ספרתי.

הפועל ירושלים: אלישי כדיר – בכל הניצחונות, למעט אחד, כדיר קלע דו ספרתי עם מדד דו ספרתי בכל ההפסדים כדיר קלע חד ספרתי עם מדד חד ספרתי.

ראשל"צ: וילי וורן – כשהוא קולע מהעונשין ב-100% ראשל"צ מנצחת, כשהוא קולע פחות מ-80% מהעונשין ראשל"צ מפסידה.

אשקלון: מרקי פרי – עד בואו אשקלון לא ניצחה אפילו משחק אחד, מהגעתו אשקלון 1-4.

בני הרצליה: רומל בק – בכל הניצחונות, קלע 15 נק' ומעלה, בכל ההפסדים למעט אחד, קלע פחות מ-15 נקודות.

חולון: ג'רום דייסון – בכל הניצחונות השיג מדד מעל 20, כאשר המדד שלו מתחת 18 חולון הפסידה.

גלילבוע: ג'מאר סמית – בכל הניצחונות הם לקחו יותר ריבאונדים מהיריבה, וג'מאר סמית קטף 5 ריבאונדים לפחות, בכל ההפסדים הוא קטף 3 ריבאונדים ומטה !.

אשדוד: דיימון סימפסון – בשתי הניצחונות השיג מדד 30 בדיוק, בכל ההפסדים השיג מדד שונה.

2. מנה עיקרית – הישראלים – הקאמבקים של הותיקים!

ברוך הבא לליגת העל, לשחקן שעוד ייבחר לתגלית העונה, עם דאבל-דאבל מרשים של 14 נק' ו-11 ריבאונדים, קבלו את יניב גרין, בן 35 בהצגה מרשימה בניצחון של גלילבוע, חסר לו עוד 62 נק' לעבור את רף 2000 הנקודות בקריירה, מולו בירושלים אלישי כדיר כמעט בדאבל-דאבל משלו עם 13 נק' ו-8 ריבאונדים. בראשל"צ בן דוד חוזר לעניינים עם 13 נק' ובחולון רוזן קולע 14 נק'.

גל מקל ממשיך לשדרג את מכבי חיפה ולהפעיל את קלאת'ס, סמית' ותומאס, עם 9 אסיסטים ו-16 נק', גם עידו קוזיקרו תרם את חלקו עם 13 נק' באחוזים גבוהים, באשקלון עודד שעשוע ודודו שמריז קולעים 10 נק'. בהפועל ת"א מתן נאור עם 14 נק' ו-4 ריבאונדים ומעבר לכך שיתק את וושינגטון, בר טימור עם 10 נק' והטבעה אחת בסטייל NBA, בנתניה אורלנד ממשיך לירות וקולע 19 נק' (מהם 7 על עבירות טכניות).

ליאור אליהו ממכבי ת"א ממשיך לשמור על יציבות עם 21 נק', 7 ריב' ו-4 אסיסטים, באשדוד חג'ג' ומזרחי ממשיכים להיות דומיננטים ותורמים בכל האספקטים. במשחק בין אילת להרצליה, הישראלים שיחקו כינור שני !

יפה ונחמד לראות ישראלים ותיקים פורחים מחדש, אבל אני מעדיף לראות את עוז בלייזר במקום יניב גרין, את שון דאוסן במקום עמית בן דוד, את אנטון שוטבין במקום עידו קוז'יקרו, את רם אלאספור במקום אלישי כדיר, את דודו שמריז במקום עודד שעשוע, את רפי מנקו במקום ליאור ליפשיץ. אני מעדיף לראות את העתיד במקום העבר…

הישראלי של השבוע: יניב גרין להשכירכם שיחק שנים רבות עם מאמנו ליובין….

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

הצעירים שלנו דווקא מקבלים צ'אנס, אבל לא תמיד יודעים לקחת !

בהפועל ת"א, ארז נותן ממשיך לתת קרדיט לבר טימור (31 דקות) הנהדר וליותם שירן (18 דקות), בהרצליה גיא לביא מקבל קרדיט עצום מבית הלחמי (28 דקות) וחייב לספק יותר מ-4 נק' ו-3 אסיסטים כדי להצדיק את האשראי וכך גם בן רייס, בגלילבוע טישמן מקבל 9 דקות עם 2 איבודים ובלי נקודות, בראשל"צ מקבל אור סולומון 16 דקות ולא פוגע , עם 5-1 מהשדה, ובאמת תודה לאדון בלאט על שיתוף הצעירים: זלמנסון 3 דקות ושגב 5 דקות במשחק צמוד ומותח שנגמר ב-30 הפרש. באשדוד קיבל חדד 10 דקות. בנתניה טמיר אריאלי מקבל 7 דקות.

הצעיר של השבוע: אין , קחו את הצ'אנס שהמאמנים נותנים לכם ותזכו להופיע כאן !