דאנק

הארוחה השבועית

היות והשבוע הקינוח (הלא הוא דור העתיד) היה מתוק, טעים ונפלא בחרנו לפתוח איתו. אבל אי אפשר בלי שתי הערות חדשות על פרשת "פניני חוכמה" שנטחן עד דק בתקשורת. הערה ראשונה, מגיע יותר ממילה חיובית לערוץ הספורט, אותו ערוץ שאנו נוהגים לבקר אותו כערוץ של מכבי ת"א (להזכירכם רקאנטי מבעלי מכבי ת"א הוא הבעלים של ערוץ הספורט) על עבודה עיתונאית מרשימה, כולל תרגום מלא של "פניני חוכמה".

הערה שנייה, מד ה+/- של פניני היה 11- , כלומר שהוא היה על המגרש מכבי ת"א הפסידו ב-11 הפרש, ככה זה שמתעסקים בהכול חוץ מבכדורסל, ברבע האחרון נתן פניני מופע אימים שאפילו גור שלף סינן לעברו "מטומטם" !!!

1. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

איזה מחזור נפלא ומרומם עבר על דור העתיד שלנו. נתחיל מבן רייס מהרצליה, בשיא קריירה של 27 נק', 4/5 מהשלוש, 7 ריב' ושיא מדד של 31. נציין בהרצליה גם את גיא לביא ש שיחק 18 דקות וקלע 6 נק'.

נמשיך עם אשקלון והידית החדשה, דודו שמריז עם שיא קריירה: 14 נק' (כל הנקודות ברבע האחרון), בהפועל ת"א, יותם שירן ובר טימור עמדו בגבורה בדרבי הראשון שלהם, בנתניה טמיר אריאלי ממשיך לקבל דקות משמעותיות, בראשל"צ, שון דאוסן עם משחק טוב 10 דקות ו-8 נק' ואור סולומון עם 23 דק' ו-10 נק'.  כן ירבו מחזורים כאלו !

2. מנה עיקרית – תנו לרכזים הישראלים לנהל את המשחק !

תופעה משמחת מתחילה להתפתח בליגת לוטו, המאמנים מפקידים את ניהול המשחק בידי רכזים ישראלים ומבינים שהעסק משתלם בגדול !!! גל מקל מוביל את חיפה לניצחון עם 16 נק', ו-9 אסיסטים, נברך גם בחיפה את שובו לחיים של אלכס צ'וברוביץ' ב-11 דק' 6 נק' ב-100% מהשדה, ומדד +/- מרשים של 13+. מנגד בהרצליה ניב ברקוביץ מנהל את המשחק בערב של 18 נק' ו-5 ריב' ולצידו כבר ציינו את בן רייס הנפלא. באילת, אפיק ניסים חוזר לעניינים ומנהל את המשחק של הקבוצה בדרך לניצחון עם 10 נק' ו-9 אסיסטים. מולו בנתניה אייל שולמן ממשיך לקבל קרדיט מפרנקו. בגלילבוע יועד בית יוסף מקבל את המושכות מליובין, ומחזיר ביום הולדתו בניצחון ענק ומפגן שלשות מרשים 5/6.  באשדוד גוני יזרעאלי מוביל את הקבוצה כל המשחק ומסיים עם 8 נק' ו-9 אסיסטים. נציין גם את התגלית החדשה של אשדוד, זאק גורדון, בן 23, עולה חדש, מסיים את המשחק עם 11 נק', ו-5 ריב'. בדרבי, יוגב אוחיון מבהיר מיהו בעל הבית במכבי, ומסיים עם 12 נק', 6 ריב' ו-7 אסיסטים. לידו שוב בערב נהדר, ליאור אליהו, עם 20 נק', 82% מהשדה, ומדד 22. בירושלים, רביב לימונד ממשיך את היכולת הטובה שלו ומוביל את ירושלים לניצחון עם 13 נק' ו-5 אסיסטים.

הישראלי של השבוע: יונתן שולדברנד על האיפוק, הסובלנות והחשיפה של פרצופו האמיתי של פניני חוכמה.

 

3. מנת פתיחה – מספר חזק – מיהו הזר האידיאלי ? – התוצאות הסופיות

בשנתיים האחרונות נוכחנו לדעת שהזרים בעלי התפוקה הגבוהה ביותר הם זרים ששיחקו בליגה בעונות קודמות. להלן המועמדים:

  1. זרים חדשים שלא שיחקו בליגת לוטו מעולם
  2. זרים שנשארו בקבוצות שלהם מהעונה שעברה
  3. זרים שעברו מקבוצה לקבוצה בליגת לוטו או שחזרו מגלות
  4. זרים ששיחקו ב- NBA

להלן תוצאות 2012:

במקום הראשון בפער גדול, זרים  ששיחקו בעברם ב-NBA עם ממוצע מדד 16.8, אחריהם זרים שנשארו מהעונה שעברה בקבוצה שלהם עם ממוצע מדד 15.2, שלישיים בדירוג זרים ששיחקו בעבר בליגה ועברו קבוצה עם ממוצע מדד 14.8 ובתחתית הרשימה זרים חדשים עם ממוצע מדד 14.4.

המסקנה לסקאוטים: לכו על זרים ששיחקו בעבר בליגה, ואם הולכים על זרים חדשים רצוי שאלה יהיו עם עבר ב-NBA. בהצלחה !