דאנק

הארוחה השבועית

. מנת פתיחה – מספר חזק – מיהו הזר האידיאלי ? והשבוע: זרים נשארים

לצערנו, בליגת ויינר אין הרבה המשכיות, וכל זר טוב נחטף מייד לקבוצות אירופאיות. שימו לב! רק 5 זרים נשארו בקבוצה שלהם מהעונה שעברה: אבל יש כמה זרים שנשארו בקבוצות שלהם ומהווים עוגן יציב: ראש וראשון לכולם מראשון לציון, אדריאן יוטר העוגן והבסיס של הקבוצה שמוליך את טבלת מדד היעילות, במכבי ת"א נשארו שון ג'יימס ודווין סמית, שניהם לא בעשרים הראשונים של טבלת המדד, בהפועל ת"א נשארו סטייט וקלי, גם אלה לא בין העשרים הראשונים. אכן תמונה מעט עגומה שמלמדת שלא כדאי להשאיר זרים כאן. מצד שני הם מהווים סוג של המשכיות שנותנת משהו מעבר למספרים…

2. מנה עיקרית – שובו של אלישי !

בשלושת הניצחונות של הפועל ירושלים, אלישי כדיר שיחק בממוצע 28 דקות ומדד 16, לעומת 9 דקות ומדד 4 בהפסדים. אתמול אף פתח אלישי בחמישייה והחזיר עם 11 נק' ו-8 ריבאונדים וקינח ב-3 אסיסטים.

מנגד בחולון הזרים נותנים את הטון והישראלים נעלמים…

באילת המצב עגום, הישראלים קולעים רק 7 נק', גם במכבי ת"א הישראלים דועכים. בעבר בהרבה משחקים הישראלים קלעו יותר מהזרים והשנה המגמה השתנתה. גם נגד אילת הזרים קלעו פי 2 מהישראלים. נקודת אור: ליאור אליהו, בערב נהדר עם 18 נק', 78% מהשדה, 100% מהעונשין, 6 ריב' ו-6 אסיסטים, רק חבל שהוא לבדו, קולע פי 2 מכל הישראלים האחרים של מכבי ת"א ביחד !.

גם בחיפה, כדאי לחשוב על ישראלי בכיר וגם מוביל כדור (מישהו אמר גל מקל?) כדי להגיע רחוק. בנתניה המצליחה יהוא אורלנד ואיל שולמן ממשיכים את היכולת הטובה מהמשחקים האחרונים ושניהם קולעים דו ספרתי.

בהפועל ת"א, העניינים כרגיל, הישראלים נותנים את הטון ואת הניצחון: גל איתן בניהול משחק מצוין, וחמש נקודות רצופות בדקות ההכרעה, מתן נאור בשתי חסימות גדולות, ובר טימור שפתח מצויין.

וגם בגלילבוע העניינים כגריל, רק מהכיוון ההפוך: טישמן וביר-כץ ממשיכים לחתום קבע על הספסל, יבזורי נעלם, בית יוסף לא מוצא את מקומו, גרין כבר עבר זמנו, ושמחון יורה שלשות.

 

הישראלי של השבוע: אלישי כדיר, לפני כמה שנים עם יכולת כזו זה נגמר באליפות !

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים" –  לאות מחאה ולאור המציאות החלק הזה יישאר ריק !!!

משחקי המחזור ה-6:

[matches league_id=1 match_day=6]