דאנק

הארוחה השבועית

מיהו הזר האידיאלי? מה משותף לקבוצות המנצחות והמשך המעקב על דור העתיד. הכל בארוחה השבועית של השף אילון סלוס.

1. מנת פתיחה – מספר חזק – מיהו הזר האידיאלי ? והשבוע: שחקני NBA

לאור ריבוי שחקנים בליגת ווינר ששיחקו בעברם ב-NBA נפתח את הבדיקה השנתית שלנו עם קטגוריה חדשה של זרים, שחקני NBA : מבדיקה ראשונית רוב הזרים בקטגוריה זו, יעילים מאוד ובהחלט מועמדים לתואר הזר האידיאלי. ממוצע המדד של חמשת המחזורים הראשונים מלמד שחלקם מופיע בחלק העליון של הטבלה: ג'ומיין ג'ונס מהרצליה מדורג 4, ג'יימס תומאס 7, דונטה סמית' מחיפה 9, קרייג סמית' מירושלים 10, ג'וליאן רייט 11 וג'רום דייסון 14. כלומר 6 מתוך 15 הראשונים הם זרים מה-NBA. וילי וורן, מילט פאלאסיו, ברנדון האנטר, ומלקולם תומאס מדורגים בהמשך, אך כולם במגמת שיפור. אחרי המחזור העשירי נערוך את הבדיקה המקיפה ולאור מגמת ההשתפרות של שחקני קטגוריה זו, הם בהחלט צפויים לכבוש את ראשות פסגת הזר האידיאלי.

2. מנה עיקרית – רק עם ישראלים מנצחים !

ההפסדים של הרצליה עולים בקנה אחד עם היכולת של הישראלים שלה, כאשר ברקוביץ, רייס ורוזפלט טובים הרצליה מנצחת, כשהם לא טובים היא מפסידה, חומר למחשבה ! באופן דומה בירושלים הניצחון על הרצליה מושג בזכות היכולת הטובה של הישראלים, רביב לימונד בערב נפלא עם 8 נק', 8 ריב' ו-7 אסיסטים, וגם אלישי כדיר מפגיז 15 נק' ו-5 ריב' ב-22 דקות.

באילת אבי בן שימול עם 14 נק' וניהול משחק טוב מוביל את אילת לניצחון, רק חבל שהוא היה הישראלי המשמעותי היחיד, שובו של אלי הולמן נגסו כליל בדקות המשחק של ליאור חכמון וחבל ! מנגד בחולון הישראלים קלעו רק 6 נק' !!! מתכון בטוח להפסד.

במשחק בין אשדוד לאשקלון הישראלים נראו כמו תפאורה כשרק שחקן ישראלי אחד קולע דו ספרתי : דרור חג'ג' מאשדוד עם 11 נק' ו-3 אסיסטים.

במשחק האימון של מכבי ת"א (מתי לכל הרוחות איתי שגב יקבל יותר מ-10 דקות ???????) מול גלילבוע נציין את העובדה הכואבת שהישראלים של מכבי, למרות החוק הרוסי, נראים חסרי משמעות !!!  גם בגלילבוע שרוח הישראלים שרתה בה בשנים האחרונות המצב בהחלט עגום, ומנהלת הליגה מתבקשת לסייע בחיפושים אחר נמרוד טישמן שנראה לאחרונה משוטט ליד הספסל של גלילבוע.

גם במכבי חיפה, הישראלים היוו בשבוע אקס פקטור, אנטון שוטבין בערב ענק עם 10 נק', 100% מהשדה, 5 ריב' ו-2 חסימות ועם מדד 20, כשגם קוז'יקרו, שגב, וקאר תורמים לניצחון. בהפועל הכול היה חשוך אתמול.

אייל שולמן מנתניה מוליך את קבוצתו לניצחון, מעבר לניהול משחק נפלא, הוא מוסיף 13 נק', ו-3 אסיסטים.

הישראלי של השבוע: אנטון שוטבין, ושימשיכו לתת לו צ'אנסים !

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים" – בסימן קטן ועגום של 1

מחזור עגום עבר על כוחותינו בדור העתיד.

איתי שגב, חוטף כדור אחד, ומוסר אסיסט אחד, אם לא דקות במשחק כזה אז מתי  ?יועד בית יוסף

חוזר לקבל דקות משחק אחרי עזיבתו של שמוליק ברנר. שון דאוסן מראשל"צ קולע סל אחד, רפי מנקו מירושלים זוכה לנקודה אחת וראשונה בליגת וינר ומוסיף גם ריבאונד אחד, טמיר אריאלי מנתניה עם החטאה אחת ל-2, החטאה אחת ל-3, איבוד אחד ואסיסט אחד, דולב דראפיץ' זוכה לדקה אחת, בהרצליה, אוחנון משחק דקה אחת, אילון עושה עבירה אחת ומחטיא זריקה אחת, ואלטיט מחטיא זריקה אחת, אורי זוהר מחולון משחק דקה אחת, ובאשקלון שמריז קולע סל אחד, ריבאונד אחד, ועבירה אחת.

השחקן הצעיר של השבוע: אף אחד