דאנק

הארוחה השבועית של דאנק

הארוחה השבועית של דאנק מוקדשת להצעה לסדר היום: שדרוג ההסכם השיווקי בין הטוטו למנהלת הליגה על תמריץ לקישום ישראלים: ליצור מקדם נוסף לכל מי שמשתף צעירים ובאמת מקדם את השחקנים הישראלים: כל דקת משחק של צעירים מגיל 22 ומטה ייחשבו ל-5 דקות. וגם מיהו הזר האידיאלי, וצל"ש לישראלים של אשקלון.

1. מנת פתיחה – מספר חזק

בשבועות הקרובים נבחן שוב במספר חזק מיהו הזר האידיאלי לקבוצה. בדומה למחקרים מקיפים שעשינו בעבר:

2011: http://www.dunk.co.il/archive/modules.php?name=News&file=article&sid=570

2010: http://dunk.co.il/archive/modules.php?name=News&file=print&sid=487

להלן החלוקה לקבוצות:

זרים חדשים שלא שיחקו בליגת לוטו מעולם (להלן: זרים חדשים)

זרים שנשארו בקבוצות שלהם מהעונה שעברה (להלן: זרים נשארים)

זרים שעברו מקבוצה לקבוצה בליגת לוטו (להלן: זרים עוברים)

זרים שחזרו משנות גלות מחוץ לליגת לוטו שלא שיחקו פה מספר שנים (להלן: זרים גלותיים)

התוצאות החל מהשבוע הבא.

ואי אפשר בלי להזכיר את התצוגה של ראשון לציון בחצי הראשון: 15 נק', 1/10 ל-3, 0/4 מהעונשין 14:26 בריבאונדים, רק שחקן אחד קחע מעל 2 נק', 10 איבודים והכול בגלל הקבוצה ששמה: הפועל ת"א.


2. מנה עיקרית – הישראלים עולים בהפועל…

כמו בכל שבוע באופן קבוע הישראלים של הפועל ת"א נותנים את הטון בליגה בראשות יונתן שולדבראנד עם 15 נק' והפעם האקס פקטור גל איתן בערב נפלא עם 12 נק'. באשקלון, למרות ההפסד, מגיע חיזוקים חיוביים על שיתוף ישראלים ששותפו כ-60% מדקות המשחק וקלעו 63% מהנקודות. בלטו: עודד שעשוע עם 12 נק' ו-6 אסיסטים וגילי מוסינזון עם 13 נק'.  במשחק בין אשדוד לירושלים קלעו הישראלים רק 32% מהנקודות, לא מפתיע מדוכ\ע שתי הקבוצות נראות כפי שהן נראות.

בחולון שרושמת ניצחון מרשים בולט שלומי הרוש עם 12 נק' ובהרצליה ממשיך בן רייס להפגין יכולת  גבוהה עם 18 נק' וסחיטת 5 עבירות. בחיפה למרות ההפסד עידו קוז'יקרו הותיק והטוב ממשיך לספק את הסחורה עם 17 נק' ו-9 ריבאונדים. כשבמכבי ת"א יוגב אוחיון קולע 11 נק' ומחלק 7 אסיסטים.

הישראלי של השבוע: גל איתן, האקס פקטור של הפועל ת"א שניהל את המשחק בצורה מרשימה.


3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים" ,תנו לקבוצות תמריץ לשתף אותם !

מנהלת הליגה יצאה בהודעה דרמטית: "בהסכם השיווקי החדש של מנהלת ליגת ווינר סל והטוטו נקבע, לראשונה, תמריץ כספי משמעותי לשיתוף שחקנים ישראלים במשחקים. תמריץ זה מיועד לעודד ולקדם את השחקנים הישראלים ולאפשר להם דקות משחק רבות". ראשית כל הכבוד למנהלת ולטוטו על היוזמה הברוכה, אבל אליה וקוץ בה. מבחינתנו, באתר דאנק, הדגש הוא במילה "לקדם", ולקדם הכוונה לשחקנים צעירים! חוכמה קטנה מאוד לשתף את גיא פניני, ליאור אליהו, עידו קוז'יקרו, יניב גרין, שמוליק ברנר, מאיר טפירו, יהוא אורלנד ואחרים בני דורם. עליהם לא צריכים הטוטו והמנהלת לשלם אפילו אגורה שחוקה, את התמריץ הכספי צריך לתת למי שמשתף את דור העתיד שלנו: אור סולומון ושון דאוסון בראשל"צ , ר טימור ויותם שירן בהפועל ת"א. שום תמריץ לא צריך לתת למי שמייבש על הספסל את מיטב כישרונותינו הצעירים המהווים את דור העתיד של הכדורסל הישראלי: נמרוד טישמן ויועד בית יוסף המתייבשים כנערי פוסטר על הספסל של ליובין, איתי שגב ועידן זלמנסון שגם ב-30 הפרש לא זוכים לדקות משחק, רפי מנקו ורם אלאספור שנרדמים כל שבוע על הספסל של ירושלים ואחרים, שלצערנו הם רבים…

לכן הצעת דאנק לשדרוג ההסכם השיווקי בין הטוטו למנהלת הליגה: ליצור מקדם נוסף לכל מי שמשתף צעירים ובאמת מקדם את השחקנים הישראלים: כל דקת משחק של צעירים מגיל 22 ומטה ייחשבו ל-5 דקות. בהצלחה !

טר"ש השבוע , כאמור לליאור ליובין, שלמרות מצבה העגום של גלילבוע ממשיך לייבש את הצעירים שלו על הספסל: טישמן, בית יוסף, ביר-כץ וקיקוס זוכים ביחד ל-7 שניות. עצוב !!! זו לא הרוח והמסורת של גליל !!!

ונקודת אור השבוע: שון דאוסן מראשל"צ עם 11 נק', 100% ל-2.

השחקן הצעיר של השבוע: שון דאוסן מראשל"צ.