דאנק

רוממה החדשה

אז אחרי תקופה ארוכה של בולדזורים והררי אבק, אינספור הבטחות על המדיסון סקוור גארדן הבא,  ואפילו לחשושי ציפורים על כך שכאשר ההיכל ישופץ גם ג'ף רוזן יפתח קצת את הכיס, הגיע השעה והיכל רוממה הנקי והמצוחצח אירח את משחק הליגה הראשון העונה של מכבי חיפה. (צילום: אבישי קליין, מכבי חיפה)

 החיפאים ידועים כאנשים שאוהבים לסיים את יום העבודה ולחזור לספה הנוחה בסלון בלי להתאמץ מדיי בחיפושי חניה, ללכת לישון מוקדם והכי חשוב  – שלא יטרטרו אותם. וזה מה שהיה בשנתיים האחרונות  מבחינתם – נסיעה ארוכה עד לנשר הרחוקה כל כך (10 דק' נסיעה) גרמה לאוהדים הירוקים לרטון מבעד לשפם (ומתחת לכרבולית בספה)  על המעבר לאולם הזמני ובכלל, השנה הקבוצה חלשה..

 אתמול נגמרו התירוצים ואכן, כ-2000 עכברי כדורסל בעבר ובהווה (ומעט ילדים של מחלקת הנוער) הגיעו לאולם המחודש וחיכו לראות כדורסל טוב. האופטימיים ביניהם ראו את מרקו בוליץ' הגדול תופר שלשה, את קורי גיינס מוציא מתפרצת  באותה מהירות גם כשהוא עובר את גיל 35 ואת אנדרו קנדי האגדי מוריד עוד ריבאונד בגרסאות מודרניות.

כן גם דמויותיהם של פרקינס ודבון ג'פרסון , אנשי הכמעט (גביע ואליפות) עדיין היו חרוטים בלבבות האוהדים שהגיעו וציפו לראות קבוצה שלפחות תיתן את הפייט שלא נתנה בשנתיים האחרונות ובעיקר העסיקה רבבות זרים בתחלופה אינסופית.

ואכן, הבחורים שעלו הערב  למשחק מול גלבוע / גליל עלו כשברצונם להוכיח שהנה, יש קבוצה חדשה למכבי חיפה, קבוצה שלא תתפרק ברבע הרביעי, תיתן משחק הגנה שלא מזכיר קבוצת קט סל ובעיקר תחזיר מחדש את הקהל למגרשים.

 אז מה היה לנו שם ? בעיקר משחק הקרבה מרשים (כרגיל) של עידו קוז'יקרו הבלתי נגמר, צליפות מבחוץ של פול סטול הקפיצי,  הרבה אנרגיה ישראלית חצופה של ליאור שגב, ומשחק סולידי של דונטה סמית' הגארד/פורוורד המצוין (גם אם מפוזר לעיתים). אולם, מעל כולם בלט פט קלאת'יס. היווני – אמריקאי היה פשוט בכל מקום במגרש, לקח 20 (!) ריבאונדים, חילק 7 אסיסטים, קלע 15 נק' ובעיקר הוכיח שהוא פשוט טים-פלייר מעולה, לא כופה עליו את המשחק ופשוט עושה את מה שהקבוצה צריכה ממנו.

גלבוע / גליל מנגד הייתה חלשה מאוד.  דגן יבזורי לא היה בעניינים עם נקודה בודדת, צוות הזרים חוץ מהייז שתפר מספר שלשות לא תפקד, וחוץ מיועד בית יוסף אף אחד בגלבוע לא לקח את העניינים לידיים וניסה ליצור לעצמו מצב קליעה. הקבוצה של ליאור ליובין לא נראה טוב והתפרקה לקראת הסיום, והיא צריכה לעבוד קשה כדי לחזור לרמה שהיא הפגינה בשנה שעברה.

הקהל בסיום קיבל את מה שרצה, קבוצה חיפאית רצה נלחמת ובעיקר מהנה. אבל יש עוד דרך ארוכה עד שיקום לתחיה הרומן בין הקבוצה לאוהדים ונדמה לי שטוב יעשה המועדון, אם ישלב יותר צעירים (שוטבין, בראיין כהן) גם בזמן המשחק עצמו, ובעיקר ייתן במה ליותר ישראלים שיובילו את הקבוצה לצידו של קוז'יקרו הותיק והבלתי נדלה (שגב המצוין הוא פוטנציאל הזדהות גבוה מאוד לשנים הבאות, אבל זה מעט מדיי). היי, יש שמועות על כישרון צעיר שמקבל אשראי בלתי נדלה מארז אדלשטיין –  מר רוזן לטיפולך, קוראים לו בר טימור, והוא שוחרר, כמו הרבה אחרים, ממכבי חיפה.