דאנק

ממשלת הצללים של ליגת ווינר

לקראת הבחירות הבאות עלינו בעוד שלושה חודשים, הרכבנו בשבילכם את ממשלת הצללים של ליגת וינר. ממשלה שתחרוט על דגלה שלום (עם אויבינו ובעיקר, אם הם יתנהגו יפה, עם מכבי ת"א), בטחון (בכדורסלן הישראלי ובכדורסלנים הצעירים) וכלכלה (שפע של קהל ותקציבים גבוהים) ממשלה שתוביל אותנו לשנים יפות של כדורסל ישראלי. מדובר בממשלה עם 8 שרים בלבד שמהווה גם מופת לשלטון אחראי, צנוע, ומוסרי.

ראש הממשלה – עידו קוז'יקרו

האיש והאגדה. האיש הנכון בזמן הנכון, משנתו הידועה "קיר הבטון" תהווה תחליף הולם למשנת ז'בוטינסקי "קיר הברזל". עומד שנים בגאון מול האמריקאים ומול האירופאים. עומד בכבוד מול האויבים הגדולים של ליגת וינר (דון שמעון וחבורתו) ולקינוח גם הסתבך עם המוסלמים והנוצרים באמירת השפר הידועה שלו: "אין כמו להתחיל את החג עם מצות טבולות בדם של ילדים נוצרים ומוסלמים".

שר הביטחון – מתן נאור

השחקן שמופקד על ההגנה והביטחון בכל קבוצה. שחקן ההגנה הכי טוב בארץ. טבע את המשפט שמהווה אחד מקווי היסוד של ממשלת הצללים: "אם מכבי לא תהיה בליגה כמה שנים, זה יעשה רק טוב". ישתף פעולה היטב עם ראש הממשלה קוז'יקרו כשניים שידועים בחוסר אהבתם הגדולה למכבי ת"א, ובאהבתם הגדולה לכדורסלן הישראלי.

שר האוצר – יניב גרין

האיש שמקבל כבר שנים הכי הרבה כסף ביחס לדקות משחק. ניסיונו הרב בכל שנה להשיג חוזים אסטרונומיים, למרות גילו ויכולותיו המוגבלות יהוו בסיס איתן, ויטוו דרך לשחקן הישראלי הצעיר והמבוגר בענייני כספים, חוזים, ומשאים ומתנים.

שר החוץ – אפיק ניסים

שהה 9 שנים ברחבי אירופה שם זכה בהישגים מדיניים רבים: זכה עם שטרסבורג הצרפתית באליפות הליגה הצרפתית, הגיע עם בי.סי. קייב לגמר של הפלייאוף האוקראיני ולפיינל-פור היורוצ'לנג', זכה באליפות צ'כיה עם נימברוק, ובעונה האחרונה זכה עם נובו מסטו באליפות סלובניה.

ועכשיו, חוזר להנהיג את משרד החוץ של ממשלת הצללים של ליגת וינר.

"מעבר ליכולותיו המדיניות הידועות לכולנו, אפיק מביא איתו ניסיון אדיר ברמות הגבוהות של אירופה"

שר התשתיות – מאיר טפירו

מאיר "בעל הנס", משמש גם כנציג שומרי המסורת. מלך האסיסטים של כל הזמנים ובין חמשת המובילים בחטיפות, מה שנותן לו את המומחיות הגדולה בענייני אספקת תשתיות, שוות ערך לנקודות בליגת וינר. גילו וניסיונו הרב יסייעו רבות לממשלה בעיצוב המדיניות שלה.

שר התיירות – יוני ניר

התייר הכי גדול בליגת וינר. במשך 9 שנים שיחק ב-9 קבוצות. נע ונד בכל הארץ ומכיר כל פינה בכל אולם ובכל חדר הלבשה ברחבי ליגת וינר: הפועל ירושלים, עירוני ר"ג, בני השרון, ראשון לציון, גבעת שמואל, הפועל חולון, מכבי חיפה, אשקלון, והפועל ת"א. תורם רבות בכל מקום מרוחו ומנשמתו.

שר התקשורת – משה מזרחי

מאייש גם את משבצת המזרחי של ממשלת הצללים. לנוכח שמו המחייב "משה מזרחי" גם במאי סרטים וגם ניצב הנלחם בשחיתויות יהווה תואם "משה כחלון" ובכך יהפוך לחביב הממשלה. כשחקן מצוין עם קליעה פנטסטית ובדרך כלל שחקן לא מוערך זו תהיה הזדמנות עבורו לתקן את הרושם באמצעי התקשורת שיסורו למרותו.

שר החינוך – גיא פניני

האיש במשבצת של נטורי קרתא בממשלה הפלסטינית, הצהיר, לאחר קבלת סרט הקפטן, שמעתה הוא יפסיק לעשות פרובוקציות, יתנהג כמו ילד טוב ויהווה דוגמא ומופת חינוכית לדור הצעיר. השאלה כמה זמן זה יחזיק מעמד, האם זה יקרה בחודש ינואר במלחה או בחודש מרץ בדרבי בראשון לציון.

שר לפיתוח הנגב והגליל – ליאור ליפשיץ

אחראי לפיתוח קבוצות בפריפריה. נולד בנגב בעומר, שם בגיל 6 החל את הקריירה שלו ולקח עם הפועל עומר את גביע הפועל. היה בגליל (העליון) בתחילת הקריירה שלו ושם השיג את הישגו הגדול ביותר כשחקן בניצחון של גליל על מכבי, בשלהי הקריירה שלו משחק בדרום (קדנציה שנייה באשקלון).

שר לאיומים אסטרטגיים – שון דניאל

במשבצת הנסיך בממשלת הצללים. דור שלישי לשחקנים בליגת העל ובנבחרת ישראל. נכד של מוסא דניאל ובן של מוטי דניאל. דניאל הנסיך לפרגון ואהבה מהקהל, ומחזיר בלחימה עיקשת באיומים אסטרטגיים בדמות נפילים בקרבות מתחת לסל  ובמשחק הגנה, כשהמילה פשרה לא אצלו בלקסיקון. חוטף שנים בלי תגובה מהשופטים (המפגש עם הכתף של סופו, היד שליטפה את עומר סניד, והקללות מאוהב מכבי) וזו הזדמנות בשבילו בממשלת הצללים לשנות.

רוצים להחליף את השלטון? בואו להיות מרכיבי הממשלה הבאה ותזכו בפרס מתנת דאנק!

בחרו את הממשלה שלכם, שחקני כדורסל ישראלים, ואנו נבחר את הממשלה שתזכה את ראש הממשלה שלה בפרס.

את הממשלה שלכם יש לשלוח דרך כאן.