דאנק

הקרב על התפוח הגדול

פתיחת העונה מספקת לנו משחק אטרקטיבי בדמות דרבי יוקרתי בין הניקס לנטס המתחדשת שיערך בלילה שבין יום חמישי ליום שישי (1:00, שידור ישיר בערוץ ספורט 5), הכל בכפוף לרגיעה של סנדי שתקפה את ניו יורק בימים האחרונים

הטירוף וההתרגשות שמלווה את רחובות ברוקלין והסביבה משך קיץ שלם יגיעו מחר בלילה לשיא חדש כשהנטס יארחו את הניקס, למשחק שהוא הרבה יותר ממשחק ליגה.

בצל העזיבה מניו ג'רזי והמעבר לצד השני של גשר ברוקלין, יש הרגשה של משהו קסום שמתפתח בברוקלין.

האוליגרך הרוסי והבעלים של הנטס מיכאיל פורחוב פתח הכיס והתוצאה – החמישייה היקרה בליגה.

דרון וויליאמס ינסה להנהיג קבוצה משופעת כוכבים וכשרון עם חמישייה שלא היתה מביישת חמישיית אולסטאר וכוללת את ג'ו ג'ונסון, ג'ארלד וואלאס, כריס האמפריס והכוכב המקומי בשנים האחרונות, ברוק לופז. ג'ו ג'ונסון וג'ארלד וואלס יש יגידו שכבר מעבר לשיא, אבל אף אחד לא באמת יודע איך הכימיה תעבוד ביניהם ועוד עם רכז מפוצץ אגו כמו דרון ווליאמס.

בספסל אפשר למצוא כמה שמות מאד מעניינים, כמו סי ג'י ווטסון שהגיע משיקגו ומירזה טלטוביץ' הבוסני כוכבה של קאחה לבורל, שהנחית מבול שלשות ביורוליג (אי אפשר לשכוח את התצוגה שלו בנוקיה בעונה שעברה) וקיבל הזדמנות לעשות את אותו הדבר גם בליגה הטובה בעולם.

הניקס שמרו על רוב הסגל ואיבדו בדרך את כוכב הרגע ג'רמי לין שוויתר על הביג אפל בשביל למלא את כיסיו בעוד כמה מיליונים. ריימונד פלטון ינסה להשתלט על עמדת הרכז ולפי משחקי ההכנה נראה שהניקס עשו עסקה טובה מאד, מי שיסייע לו להנהיג את הניקס הוא ג'ייסון קיד שנושק ל40 וינסה להישאר בהצגה.

מי שעוד עשה רושם מצויין במשחקי ההכנה כשהעמיד ממוצעים של 15 נק' למשחק הוא הרוקי כריס קופלנד שלא נבחר בדראפט והגיע אחרי סיבוב ממושך בקבוצות באירופה.

הימור שלנו: פתיחה חלומית של הנטס בנצחון דו ספרתי.

בינתיים הרחק מהמולת הניו יורקרים, הלייקרס ממשיכה במגמת משחקי ההכנה וחוטפת נוק אאוט מדאלאס (99-91) שהופיעה למשחק ללא כוכבה דירק נוביציקי אבל כן עם דרן קוליסון הנהדר שהגיע מאינדיאנה. עם ההתחזקות של קבוצות מערב כמו הקליפרס, מינסוטה וגולדן סטייט, נראה שהולכת להיות עונה מעניינת במיוחד.