דאנק

הארוחה השבועית

מי סיים עם דאבל-דאבל בכל מגרש? כמה ישראלים סיימו עם 11 נק'? הכל במנה הישראלית המשובחת למחזור ה-2 בליגת ווינר סל.

1. מנת פתיחה – מספר חזק

דאבל-דאבל בכל משחק במחזור ה-2: פרנק האסל מחולון (12 נק', 19 ריב'), קרייג סמית מירושלים (21 נק', 11 ריב'), יוטר מראשל"צ (23 נק', 12 ריב'), קלאת'ס מחיפה (15 נק', 20 ריב'), הרב פופ מהרצליה (21 נק' ו-12 ריב ודרון וושינגטון מנתניה (10 נק' ו-14 ריב'), ויוגב אוחיון ממכבי ת"א (12 נק' ו-10 אס'). עידו קוזיקרו מחיפה נכנס לרשימת 60 הקלעים הגדולים בכל הזמנים. הניצחון האחרון של הפועל במלחה לפני הניצחון הגדול במחזור הנוכחי, היה לפני 9 שנים בתוצאה דומה 82-72, גם אז אימן את ירושלים דרוקר ושיחק שם לימונד וגם אז הישראלים של הפועל ניצחו את המשחק שקלעו 55% מהנקודות בראשות אור איתן וגילי מוסינזון. רבותי ההיסטוריה חוזרת !

2. מנה עיקרית – הישראלים – "אין כמו ארז במלחה, אין כמו ארז באדום"

הנה לכם הבדל בין שני מאמנים. האחד ליובין, שמו ניסה לבנות קבוצה של צעירים ישראליים, שהעסק לא הלך, הוא ביטל את הישראליים ושידר להם אני לא מאמין בכם והביא שני ותיקים: ברנר וגרין שתרמו ביחד (!) בשני משחקים 0 נקודות, השני אדלשטיין שמו בנה קבוצה של צעירים ישראליים, שהעסק לא הלך, הוא המשיך והאמין בהם, נתן להם את כל הקרדיט, לא הביא ישראליים אחרים במקומם. והתוצאות: לארז יש קבוצה מאומנת, ישראלית, עם רוח לחימה, מלאת אנרגיות, חיבור ולב ענק , לליובין יש קבוצה לא מחוברת, חסרת חיים, עייפה ולא מאומנת. יחי ההבדל הקטן. הישראלים במחזור עמדו כולם בצל של הישראלים של הפועל ת"א ששיחקו 60% מהזמן ותרמו 61% מהנקודות: מתן נאור עם 14 נק, 6 חטיפות, מדד 17 והגנה של טיל פטריוט, יונתן שולדבראנד עם 17 נק' ו-5 ריב', גל איתן עם 11 נק' ובר טימור עם 7 נק' ו-7 אסיסטים. גם בראשל"צ הישראלים עשו חיל: ניצן חנוכי עם 15 נק', 7 ריב' ו-7 אסיסטים, אור סולומון עם שיא קריירה של 13 נק', מולם אפיק ניסים היה הישראלי היחיד שתפקד באילת עם 17 נק'.  בחיפה נציין את עידו קוז'יקרו הנצחי עם 13 נק' ו-5 ריב' מולו בגלבוע את בית יוסף עם 13 נק'. בחולון בלט הקפטן החדש שון דניאל עם 11 נק'.

הצל"ש השבועי מגיע לדני פרנקו מנתניה שלח למגרש בדקות ההכרעה 3 ישראלים ואלה החזירו לו בניצחון: אורלנד עם שלוש קליעות עונשין ורצף קליעות מ-2 ו-3, גואטה בחסימה ענקית ואריאלי בניווט המשחק. בהרצליה ברקוביץ בעוד משחק טוב עם 15 נק' ו-4 אס'.

במשחק האימון של מכבי בלטו פניני ואוחיון ובאשקלון בוקרא במשחק נהדר עם 11 נק' (שיא קריירה) ו-6 ריב'.

הישראלי של השבוע: ארז אדלשטיין, השף של האדומים. וכל מילה מיותרת.

 

פניני לוהט

היכנסו לגלריית התמונות המלאה מהמשחק בין אשקלון למכבי ת"א

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

גם מהמחזור השני קשה לצאת אופטימיים מהנוכחות של דור העתיד. בר טימור ממשיך לספק תפוקה ב-17 דקות קלע 7 נק' ומסר 7 אסיסטים, בראשל"צ אור סולומון בשיא קריירה עם 13 נק', ו-4 ריב', מקסים קיקוס מגלילבוע הראשון מהאקדמיה שקולע נקודות, ועוד שלשה, בליגת וינר, והשני הוא איתי שגב שקולע 2 נקודות במדי מכבי ת"א. שאר הצעירים שקיבלו דקות משחק אכזבו מאוד.

טר"ש השבוע מוענק לדיויד בלאט, מדוע במשחק אימון נגד אשקלון, בחר לא לשתף את עידן זלמנסון ונתן לאיתי שגב 7 דקות בלבד. האם זה משנה אם מכבי ינצחו ב-20 הפרש או 33 הפרש? אם לא נגד אשקלון אז מתי כן ???

השחקן הצעיר של השבוע: בר טימור מהפועל ת"א.