דאנק

הארוחה השבועית של דאנק

מחזור ראשון של ליגת ווינר כמעט שוחק במלואו, ואנו מגישים לכם את הארוחה הראשונה העונה. מי הרשים במדד, אילו ישראלים התבלטו ומי השחקן הצעיר שחזר מפציעה והפציץ בנקודות. (צילום: גיל שאשא)

1. מנת פתיחה – מספר חזק

נפתח כהרגלנו בשנים האחרונות, במספרים החזקים של המחזור. אלי הולמן מאילת פותח בדאבל-דאבל מרשים של 21 נק' ו-20 ריבאונדים. משנות ה-90 הישראלי היחיד שעשה דאבל-דאבל של +20 הוא תומר שטיינאוהר במדי מכבי חיפה בעונת 90/91. בן רייס קולע לראשונה בהיסטוריה שלו מעל 20 נקודות, האחוזים של רייס מה-3 היו יותר גבוהים מהאחוזים שלו מה-2 ומהעונשין (!), שחקני הספסל של מכבי ת"א תרמו 57% מהנקודות של הקבוצה.

2. מנה עיקרית – הישראלים – תודה רבה להפועל ת"א ובני הרצליה !

הייתי השבוע בגן נר במשחק בין גלילבוע למכבי ראשל"צ וב"בית מכבי" במשחק בין הפועל ת"א לבני הרצליה. הדבר היחיד שהיה משותף לשני המשחקים הוא כמות הישראלים שהיו על המגרש: בגן נר המשחק דמה יותר לכדורסל בשכונה, גלילבוע נראית לא מחוברת, אבל לפחות הישראלים שיחקו 50% מדקות המשחק, בראשון לציון הם שיחקו 44% מדקות המשחק, ותרמו 30% מהנקודות כשאפי נותן לישראלים שלו קרדיט ענק לאורך כל המשחק. אם בגן נר מבטי הייאוש מהכדורסל הישראלי ניכרו על פני כולם, הרי ב"בית מכבי" האמון בכדורסל הישראלי ובעיקר בשחקן הישראלי חזרו ובגדול. משחק ענק, כדורסל משובח, אווירה שלא ניתן לתאר במילים והרבה כדורסלנים ישראליים וצעירים נתנו את הטון במשחק והצליחו להחזיר את החיוך, האמון והאהבה לכדורסל הישראלי. בהפועל ת"א שיחקו הישראלים 63% מזמן המשחק והחזירו ב-60% מהנקודות, בהרצליה הישראלים שיחקו 43% מהזמן, ותרמו 47% מהנקודות. תודה לארז אדלשטיין ואריאל בית הלחמי על האמון בכדורסלן הישראלי !!!

במכבי ת"א שיחקו הישראלים 50% מדקות המשחק ותרמו 40% מהנקודות. באילת, ירושלים, נתניה ואשקלון שיחקו הישראלים רק בסביבות 35% מדקות המשחק. גם לאשדוד מגיע צל"ש, שם שיחקו הישראלים 45% מדקות המשחק ותרמו 55% מהנקודות.

השחקן הישראלי של השבוע: ניב ברקוביץ מבני הרצליה שהוביל את קבוצתו לניצחון ענק בהארכה כשהוא מנווט את הקבוצה, קולע 16 נק' ב-35 דקות משחק, 62% מהשדה, 9 אסיסטים וסחיטה של 6 עבירות ומדד נפלא של 23.

גלריית התמונות ממשחק הפתיחה בין הפועל SP תל אביב לבין בני הרצליה 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

משהו ממש לא טוב קרה במחזור הפתיחה של ליגת וינר. מעט מדי צעירים השתלבו וזכו לדקות משחק משמעותיות. יתרה מכך אף שחקן מ"אקדמיה" לא שיחק. אתר דאנק קורא למאמנים להעז, לתת לצעירים את המפתחות בידיים, והעיקר "לא לפחד כלל". לטובת הכדורסל הישראלי והעתיד שלו.

בגלילבוע שחרטה על דגלה השנה להשקיע בצעירים שינו כיוון, לצערנו, ובחרו להשקיע דקות משחק ביניב גרין ובשמוליק ברנר, וכך מדור העתיד רק נמרוד טישמן זכה ל-8 דקות בהם לא קלע אפילו סל אחד !

הצל"ש השבועי מגיע לארז אדלשטיין שנותן לבר טימור 40 דקות משחק ולמעשה מפקיד בידיו את הקבוצה, ו-20 דקות ליותם שירן שניהם נתנו שמחק מצויין, מהעבר השני אריאל בית הלחמי שיתף וקיבל בחזרה את בן רייס הנפלא ונתן גם דקות לגיא לביא.

בראשל"צ, לעומת זאת, מגיע כל הכבוד לאפי והצוות המקצועי שנתנו לשון דאוסן ואור סולומון דקות משחק משמעותיות יותר, אך שניהם חייבים להעז יותר ולקבל יותר קרדיט מהצוות המקצועי.

באשקלון זכה רז כהן ל-13 דקות בהם קלע 2 נק' וקלט 5 ריבאונדים ודודו שמריז שיחק 10 דקות בהם קלע 4 נק'.

הקבוצות שבהם דור העתיד לא זכה ולו לדקה אחת (!) והתייבשו על הספסל: מכבי ת"א, הפועל אילת, נתניה, ואשדוד.

השחקן הצעיר של השבוע: בן רייס מהרצליה עם 22 נקודות, 4/6 ל-3, 5 ריבאונדים ומדד 19.

בן רייס, השחקן הצעיר של המחזור.