דאנק

הארוחה השבועית של דאנק

עוד שבוע ומחזור 3 שוחק, ואנו מגישים לכם את מנת ספיישל השף אילון סלוס. רק אל תוכלו מהר כדי לא להיחנק ולהתענג מכל ביס וביס.

אבא שלי אמר לי פעם ש"תטפח לעצמך על השכם כי אף אחד אחר לא יעשה את זה". כמצוות אבי, אני עושה זאת, ואנחנו באתר דאנק טבענו לראשונה את המונח שכל העיתונאים והפרשנים משתמשים בו בהתייחסם להפועל ת"א: "המרעננת הרשמית של ליגת וינר". הנה הקישור לפעם הראשונה שהמונח הגיע לעולם בכתבה אחרי גביע וינר (מה עם זכויות יוצרים ?): http://dunk.co.il/2012/10/%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%99%D7%A2-winner/

 

1. מנת פתיחה – מספר חזק

מזל טוב ליניב גרין מגלילבוע אחרי שנה, 10 חודשים 2 משחקים ועוד רבע הוא קולע נקודות בליגת וינר, ג'וליאן רייט מראשל"צ בדרך הבטוחה להיות חביב אתר דאנק: מוביל המדד +/- עם פלוס 56 (!), וכמעט טריפל-דאבל ומדד דו-ספרתי בכל משחק, אף שחקן בליגת וינר לא קלע 100% מהקו עד כה (איפה אתה אבישי גורדון?), גילי מוסינזון בהישג נפלא: 5 עבירות ב-3 דקות משחק, רביב לימונד נכנס לרשימת 200 הקלעים הגדולים בכל הזמנים.

2. מנה עיקרית – מניות הישראלים עולות !!!

מחזור נפלא שהעלה את מניות השחקנים הישראלים בליגת וינר: מכבי ראשל"צ מנצחת את מכבי ת"א עם חוק רוסי כפוי ושוב הישראלים שלה נותנים לאפי את הערך המוסף: ניצן חנוכי עם 9 נק' 9 ריב' ו-6 אסיסטים, עמית בן דוד עם ניהול משחק ואור סולומון עם 8 נק' ומהלכים נפלאים בדרך לתואר תגלית העונה. גם הפועל של ארז ממשיכה בקו הישראלים שלה ועושה מהפך אדיר במשחק עם חמישייה ישראלית בראשות יונתן שולדבראנד עם 19 נק' ו-8 ריב' ומתן נאור עם 15 נק ו-4 ריב', הישראלים של הפועל שיחקו 67% מהזמן וקלעו 63% מהנקודות, ומולם גם באשקלון הישראלים פורחים שיחקו 54% מדקות המשחק. באילת ליאור חכמון מתגלה מחדש עם 12 נק' ומדד 19, ואפיק ניסים עם 11 נק' , בחיפה נציין את עידו קוז'יקרו הנצחי עם 13 נק' ו-6 ריב'. בגן נר לא ראינו תרומה של הישראלים במשחק בין חולון לגלילבוע.

באשדוד דרור חג'ג' מפגיז 17 נק' ומשה מזרחי 10 נק', ובהרצליה בן רייס חוזר לעצמו עם 15 נק', בנתניה מתגלה יהוא אורלנד כאקס פקטור של נתניה עם 14 נק' ו-4 שלשות גדולות.

הישראלי של השבוע: ניצן חנוכי, על חלקו בניצחון הגדול על מכבי ת"א.

 

3. קינוח – דור העתיד "הילדים של שנות התשעים"

דור העתיד ממשיך לשקוע. מבין שחקני האקדמיה אדר בן עליזה מאילת זוכה לדקות ראשונות בליגת וינר, עולה ל-2 דקות בהם מספיק להחטיא זריקה ואליאב אוחנון מהרצליה נכנס לדקה ומאבד כדור. נציין השבוע את בר טימור שממשיך לספק תפוקה עם 5 נק' וסחיטה של 5 עבירות, את אור סולומון מראשל"צ עם 8 נק', ו-4 ריב', ובן רייס עם 15 נק' בהרצליה.

אתר דאנק קורא למאמנים לתת דקות משחק לצעירים ולא לייבש אותם ואת עתיד הכדורסל הישראלי על הספסלים: מדוע לא לתת דקות משחק לטישמן וביר-כץ במקום לברנר וגרין, מדוע לא להעז, שכלום לא הולך בירושלים, עם מנקו ואלאספור במקום קוקיה וגרונפלד, מדוע בניצחון ברור של הרצליה אין מקום לתת יותר מ-3 דקות ביחד לגיא לביא, אוחנון ואלטיט והיכן איתי שגב וזלמנסון במכבי והצעירים של נתניה וחולון. צאו ולימדו מאפי בירנבוים, ארז אדלשטיין ועדי אזולאי. בהצלחה !

השחקן הצעיר של השבוע: אור סולומון מראשל"צ על חלקו בניצחון הגדול על מכבי ת"א.