דאנק

תנו כבוד לותיקים

"אין חכם כבעל ניסיון", מבט על רשימת השחקנים המובילים את מניין עונות המשחק בליגת העל מגלה ש-12 שחקנים משחקים עשר עונות ומעלה בליגה הראשונה בכדורסל. שחקני מכבי ת"א והפועל ירושלים מפארים את צמרת הרשימה, כנראה טוב היכן שיש כסף…

את הרשימה מוביל בפער עצום, במקום הראשון: מאיר "בעל הנס" טפירו המתחיל את עונתו ה-18 בליגה. טפירו החל את הקריירה ב-1995 בהפועל ת"א ובדרך לקדנציה השנייה בירושלים עבר באילת, מכבי חיפה, הפועל ירושלים, בני השרון, ראשל"צ ואשדוד. כך שטפירו טעם ממחצית קבוצות ליגת העל.

18 בליגה ועדיין אשף הטריפל-דאבל

אחריו מדשדשים במקום השני שניים, חברים ויקרים: עידו "קיר בטון" קוז'יקרו עם 16 עונות שהחלו ב-1997 בגליל עליון, עברו בהפועל ירושלים, נהריה, מכבי חיפה, גלילבוע ושוב מכבי חיפה ועמית בן דוד מראשל"צ שבילה ברעננה, צפת, ראשל"צ, נהריה, ראשל"צ, גלבוע עפולה, מכבי חיפה וחולון. לשלושת המובילים ברשימה עדיין אין ברזומה אליפות.

המקום השלישי ברשימה שייך באופן מפתיע ליהוא אורלנד מנתניה, ולמשה מזרחי מאשדוד עם 14 עונות בליגה,

גם המקום הרביעי מפתיע עם עודד שעשוע מאשקלון המתחיל את עונתו ה-13, לדרור חג'ג' מאשדוד במקום החמישי יש 12 עונות בליגה ,

אחריהם במקום השישי: מועדון ה-11 הכולל את גיא פניני הקפטן החדש של מכבי ת"א, אורי קוקיה מהפועל ירושלים, ליאור ליפשיץ מאשקלון ומתן נאור מהפועל ת"א

במקום השביעי אבי בן שימול מאילת עם 10עונות, המקום השמיני שייך למועדון 9 העונות הכולל את שחקני מכבי ת"א: מורן רוט, יוגב אוחיון, וליאור אליהו. כולם אגב עברו בחממה של גליל עליון רביב לימונד מהפועל ירושלים וניצן חנוכי מראשל"צ. 8 עונות יש לאלישי כדיר מהפועל ירושלים במקום התשיעי.

סוגרים את העשירייה: דגן יבזורי עם 6 עונות בליגה הוא הנציג היחיד של גלילבוע ברשימה. את כולן עשה במדי הקבוצה (אחת מהן במדי עפולה/גלבוע), כמו גם לניב ברקוביץ מבני הרצליה, ואופיר פרחי מחולון, ליאור חכמון מאילת.

אגב רק לדגן יבזורי (6 עונות) בן רייס (5 עונות) , שון דניאל מחולון, אורי קוקיה מירושלים, גיא פניני ממכבי ת"א ואלירן גואטה מנתניה (4 עונות) יש רצף מעל 3 עונות באותה קבוצה.

פרס השחקן המתמיד הולך לאחיאד בוקרא מאשלון המתחיל את עונתו השישית במועדון עם ממוצע של פחות מ-5 דקות למשחק.