דאנק

תודה לך אבנר קופל

אבנר קופל עזב עם צאת ראש השנה את תפקידו כיו"ר מנהלת הליגה באופן רשמי. אילון סלוס כבר מתגעגע ורק מילים טובות בכתיבתו. לא פופולארי, מהלב. (צילום: איגוד הכדורסל)

בשורות הבאות אני כותב טקסט לא פופולארי שיהווה ממצא נדיר באמצעי התקשורת, אבל אני כותב טקסט שיוצא מתוך הלב, אני מהלל, משבח ומוריד את הכובע בפני מר אבנר קופל ומודה לו מקרב לב על עשר שנים של עשייה (!) לטובת הכדורסל הישראלי.

לפני עשר שנים היתה לנו ליגה עם אלופה נצחית שלקחה 37 אליפויות ב-38 עונות, אולמות ריקים, קבוצות במרחב שבין ת"א לחיפה וירושלים, ליגה בלי אמצעים כלכליים ובלי אנשי כדורסל שהעזו לחלום על המילה "אליפות".

מאז בואו של קופל לליגת העל, התקדם הכדורסל והליגה הישראלית והעובדות מדברות בעד עצמן: משנת 2008 הפכה הליגה לתחרותית הרבה יותר:  שלוש קבוצות שונות זכו בתואר האליפות: גלילבוע, חולון ומכבי ת"א. אנשים רבים כמו חיים אוחיון, מיקי דורסמן, דורון הרציקוביץ, דניי קלין, אלדד אקוניס וראשי ערים תרמו לכדורסל הישראלי כי בזכות קופל, הם ראו טעם להשקיע את כספם וזמנם.

הליגה בעידן אבנר קופל קיבלה כספים רבים, המבוססים כולם על יכולותיו הגבוהות של קופל בגיוס כספים מספונסרים, הסכמי חסות, הטוטו והלוטו ומערוץ הספורט בו משודרים כל משחקי הליגה. קופל יצר אווירה של שואו ומקצועיות בכדורסל הישראלי וכל קבוצה בליגת ויינר מקבלת היום לפחות 1.2 מיליון שקל.

הליגה בעידן קופל, הפכה לליגת של כל העם מאילת, אשדוד ואשקלון בדרום ועד נתניה, חיפה וגלבוע, בצפון, נבנו אולמות כדורסל חדשים ושופצו נוספים לרווחת קהל הכדורסל הישראלי: בגן נר, במלחה, רוממה, ישורון, אולם הפחים המחודש, ובית מכבי.

אבנר קופל מעניק אזרחות לטיוס

קופל תרם לאזרוחו המהיר של טיוס, בדרך לקמפיין מוצלח עם הנבחרת. (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)

ההוכחה הכי טובה להצלחתו הגדולה של אבנר קופל היא שקופל היה הראשון מתחילת שנות ה-70 שהעז להתנגד, להתנגח, ולהילחם למען הכדורסל הישראלי על חשבון הקבוצה של המדינה מכבי ת"א.

אבנר קופל, אני רוצה לומר לך תודה ענקית על עשור של עשייה נדירה, עשור שבו החזרת במו ידייך, רעיונותייך היצירתיים, ויכולותייך הרבות את הגאווה,התחרותיות, העניין והיופי לכדורסל הישראלי. תודה על שנלחמת עבור הכדורסל הישראלי עם החלטות לא פופולאריות לטובת הכדורסל הישראלי ולא לטובת הקבוצה של המדינה.

אני בטוח שבתפקידו החדש כיו"ר איגוד הכדורסל ימשיך קופל בעשייתו הברוכה למען הכדורסל הישראלי ולמען הכדורסלן הישראלי. בהצלחה !