דאנק

ישראל עולה לאליפות אירופה או לא עולה למונדיאל?

נבחרת ישראל אומנם הפסידה, פעמיים, אבל בכל זאת עלתה בזכות לאליפות אירופה. אם לקרוא את התקשורת המקומית, אולי דווקא לא עלינו- למונדיאל. (צילום: איגוד הכדורסל – סרביה)

כבר מספר פעמים בעבר ביצענו מעקב אחרי הכדורסל בזירה התקשורתית. הכדורסל הישראלי נמצא בעמדת נחיתות מתמדת אל מול הכדורגל. הכדורגל זוכה לתקציבים מנופחים, תמיכה מתמדת בתקשורת אל מול אפס תוצאות, או בעצם אחת, מונדיאל 1970, אז עלתה הנבחרת כאחת מנציגות יבשת אסיה.

נבחרת ישראל בכדורסל, לעומת זאת, עולה כבר 11 פעמים ברציפות לאליפות אירופה, גם בשנים פחות מוצלחות ועם פחות לגיונרים ישראלים. מה גורם להישגי נבחרת הכדורסל להיעלם מדפי האינטרנט המקומיים? האם זה הזעזוע העמוק מנבחרת הכדורגל והכדורגלנים הישראלים?

קצת דם על המסך בוואלה ספורט. ואיפה הנבחרת הבריאה?

כבר שנים מזדעזעים החברים מהדשא, אך האם יש מקום לזעזוע? הרי נבחרת הכדורגל נמצאת במדבר הישגי כבר מעל ל-40 שנה. הגיע הזמן לפנות את דפי העיתונות להצלחה. הרי הצלחה מצטלמת טוב יותר, לא?

איני צריך לשווק את הכדורסל הישראלי כאן בדאנק, זה בעצם משימת "שכנע את המשוכנעים". לא צריך להזכיר, אך נזכיר את הישגי מכבי אלקטרה תל אביב בזירה האירופית, ההשתתפות המכובדת של הקבוצות הישראליות והפועל מגדל ירושלים במפעלים השונים.

התקשורת הישראלית התרגלה שנים להראות את הסובל, להראות נכשלות, מקומות נכשלים. אנחנו הקוראים צריכים להזדעזע, לזעוק לשינוי, לרפורמה. הספורטאים שלנו עצלנים. אין מסורת עבודה. אין אקדמיה. הוקמה אדמיה. הגיע הזמן להראות את הצד היפה. להתגאות במה שיש לנו, בכדורסל הישראלי.

הכדורגל לצד ביבי. מתי ראש הממשלה ינופף בכדורסל הישראלי?(NRG)

הכדורסל הישראלי רחוק מלהיות מושלם. קוראינו הקבועים יכולים להיווכח לכמות הביקורת והקיטור שלנו למעמד השחקן הישראלי, מקצועיות ומקצוענות הליגות בישראל. עם כל זאת, יש פה מסורת ויש הצגות שוות לצפות בהן. אנחנו רוצים תקשורת שיודעת להיות גאה גם היא בהישגים שלנו. הכדורסל הישראלי צריך לזכות להכרה כפי שהוא זוכה להישגים.

מכאן והלאה, זו העבודה שלכם. הפיצו הצלחות הנבחרת. לא צריך להזכיר כשלונות מענפים אחים. הפיצו כתבה זו בניו-מדיה: בפייסבוק, בטוויטר ובכל רשת חברתית העולה על דעתכם. בהצלחה לנו ביורובאסקט 2013.

ראו את הטבלה הסופית של המוקדמות באגף היורובאסקט.