דאנק

ישראל מפרקת את סלובקיה 106-73

נבחרת ישראל הבטיחה הערב מעשית את העפלתה ביורובאסקט בקיץ הבא בסלובניה כאשר משחק צמוד במחצית הראשונה התפתח לטיול ערב קליל במחצית השניה ונצחון מוחץ. ביום רביעי הנבחרת תתארח בסרביה ותנסה לסיים את הקמפיין בטעם טוב במקום השני ולהעפיל לאליפות אירופה בזכות ולא בחסד.

למרות פתיחה לא טובה של הקמפיין וביקורת רבה שהופנתה לעבר אריק שיבק וחבורתו, נראה שהעסק סוף סוף מתחיל להתחבר.

למרות התוצאה המוחצת, זה לא היה קל. המחצית הראשונה היתה חלשה מאד מבחינה הגנתית וניכר שהשחקנים הגיעו שאננים ועייפים. המחצית השנייה היתה חד צדדית באופן קיצוני למדי, השחקנים נראו משוחררים וסיפקו שואו טיים ל7 אלף הצופים שהגיעו הערב לנוקיה וידעו להחזיר בהמון אהבה.

רבע ראשון צמוד הסתיים עם שלשה גדולה של גיא פניני עם הבאזר ויתרון קטן 19-23.

הסלובקים הפגינו ברבע השני כושר קליעה מצויין, תוך הפצצה מאסיבית מקו השלוש שלא נתקלה בהתנגדות מצד השחקנים בכחול-לבן. הסלובקים כבר עלו ליתרון 33-30 ומי שהחזיקו את הנבחרבצד השני היו בעיקר אליהו וכספי בעוד משחק מצויין. הסלובקים כבר עלו ליתרון 38-37 3 דק' לסיום המחצית, שיבק הכניס את ניצן חנוכי והנבחרת הבינה שכנראה היא לא משחקת נגד קונוסים. מספר חדירות טובות של יוגב אוחיון ולחץ הגנתי בצד השני, הורידו את הנבחרת עם יתרון 42-49 למחצית.

ברבע שלישי הנבחרת עלתה כאילו מלוע של תותח. 6 נקודות מהירות של טיוס  ורבע מוחץ שהסתיים בתוצאה 8-32, סגר את הסיפור. בסיום 73-106.

ליאור אליהו שסיים עם טריפל דאבל סיפר בסיום: "באנו קצת לחוצים אבל היינו צריכים את הנצחון הזה. המחצית הראשונה היתה טיפה לחוצה ופחות טובה, מחצית שניה פתחנו כמו שצריך וברבע הרביעי כבר נהננו מהמשחק.

עשינו את מה שאנחנו יכולים כדי לתקן את ההפסד נגד אסטוניה, ואני מקווה שביום רביעי המשחק נגד סרביה כבר יהיה לפרוטוקול. בכל מקרה, אנחנו ניסע לסרביה כדי לנצח"

דרך אגב, עבור סרביה המשחק ביום רביעי הופך קריטי. הפסד של הסרבים ונצחון של אסטוניה יכול לספק סנסציה גדולה כאשר אסטוניה תעלה לאליפות אירופה על חשבון הסרבים.

נבחרת ישראל נמצאת גם היא בסיכון אך הוא תיאורטי לחלוטין, והיא צריכה "להצליח" להפסיד ב47 הפרש כדי לאבד את המקום באליפות אירופה.

קלעו לנבחרת  לישראל: ליאור אליהו 18 נק' 12 אס', 10 ריב', ועומרי כספי (5 מ-7 לשלוש) 18 נק', אלכס טיוס 16 נק' ו-11 ריב', יותם הלפרין 14 נק', גיא פניני 13 נק', אלישי כדיר 12 נק', יוגב אוחיון 8 נק' 9 אס' ו-6 ריב', יובל נעימי 3 נק', עידו קוז'יקרו ורביב לימונד 2 נק' כ"א.

כמו כן, נמסר מההתאחדות הסרבית שהמשחק בין שתי הנבחרות ייערך באולם פיוניר הותיק, בעקבות צפי נמוך. הצפי הוא שאולם פיוניר יהיה מלא ב-7000 אוהדים סרבים.