דאנק

הדרך הבטוחה לאליפות אירופה

שלפנו את המחשבונים, ערכנו תחזיות, קראנו בקפה ולפניכם הדרך של נבחרת ישראל להגיע לאליפות אירופה. / אילון סלוס (צילום: איגוד הכדורסל האסטוני)

האפשרות הראשונה, הבטוחה והפשוטה היא להגיע לאליפות אירופה דרך המקום השני בבית, וכאן יש שתי אפשרויות (בהנחה כמובן שננצח את איסלנד וסלובקיה):

א.      ניצחון על סרביה יביא אותנו באופן ודאי למקום השני בבית.

ב.      אסטוניה מנצחת את סרביה ומפסידה למונטנגרו, וישראל מפסידה לסרביה – יווצר בית משולש שבו לישראל, סרביה ואסטוניה יש 16 נקודות. הפרש הסלים הפנימי יכריע. לישראל יש יתרון גדול והיא תוכל להרשות לעצמה להפסיד על 15 הפרש.

האפשרות השנייה, המסובכת יותר,  העפלה מהמקום השלישי בבית  . בהנחה שננצח את איסלנד וסלובקיה ונפסיד לסרביה (ובהנחה שאסטוניה לא ינצחו את שלושת המשחקים שלהם, מה שיוביל אותנו למקום הרביעי), מאחר ולא נלקחים בחשבון המשחקים מול האחרונה בבית (היות ובבית שלנו יש 6 קבוצות ובבתים האחרים 5 קבוצות) זה מביא אותנו למאזן של 4-4.

המשחקים הנותרים בבית:

[matches league_id=3 mode=all time=next]

כדי להיות אחת מארבע בעלות המאזן הטוב ביותר מבין הנבחרות במקום השלישי, אנחנו צריכים לפחות שתי נבחרות עם מאזן של 4-4 או מאזן שלילי, היות ויחס הסלים שלנו מצוין.

הבתים היחידים שרלוונטים הם בית 2 שבו אזרבייג'אן, בולגריה ושבדיה צפויות לסיים במאזן 4-4, ובית 3 שבו הונגריה צפויה לסיים במאזן 4-4 (חייבים ניצחון של אוסטריה בבית על הונגריה). בשתי הבתים האלו צריכים לקוות שלא יהיו הפתעות והקבוצות הביתיות ינצחו. בשאר הבתים הנבחרת במקום השלישי צפויה לסיים עם מאזן חיובי.