דאנק

האם הערב הוא סוף הדרך מבחינת הנבחרת?

לאחר ההפסד למונטנגרו, ישראל מבחינתה חייבת לנצח בכל ארבעת המשחקים שנותרו לה כדי שיהיה לה סיכוי להמשיך לשלב הבא. הערב ב20:00, תהיה חייבת נבחרת ישראל לנצח את האסטונים ביתרון 3 נקודות לפחות. (צילום: איגוד הכדורסל).

 [match id=32]

[יורובאסקט בדאנק]

הניצחון על סרביה לא יכול היה לחפות על ההפסדים למונטנגרו ואסטוניה, והערב ישראל מוצאת עצמה עם הגב אל הקיר. רק ניצחון מול אסטוניה וביתרון 3 נקודות לפחות, יוכל להוביל את הנבחרת לטורניר היורובאסקט הקרוב.

ישראל נמצאת כרגע במקום ה-4, אחרי סרביה, אסטוניה ומונטנגרו המושלמת, מרחק ניצחון מאסטוניה וסרביה. הפסד או ניצחון בפחות מ-2 נקודות, יפתח פער של 2 משחקים מאסטוניה, ובנוסף עדיפות לאסטוניה במצב של מספר נקודות שווה. כלומר, רק במקרה שאסטוניה תפסיד את כל משחקיה, וישראל תנצח את כולם, תהיה ישראל עדיפה בטבלה. 

[standings league_id=3 template=compact logo=true]

ניצחון מול אסטוניה ב-3 נקודות ויותר, כמעט ויבטיח את המקום השלישי, וישאיר את ישראל עדיין בתמונה למקום השני. לאחר המשחק מול ישראל, מצפים לאסטוניה משחקים מול מונטנגרו וסרביה, שבהם אסטוניה לא צפויה לנצח. המקום השלישי גם לא יבטיח לישראל את העלייה, אבל הוא כרגע האופציה הריאלית, כפי שאמר שיבק לאחר ההפסד למונטנגרו.

[match id=18]

במשחק הקודם, בו הפסידה ישראל בהארכה, לא ספרנו את נבחרת אסטוניה. הגענו לאולם ביתי וקטן בראשון לציון, לא הייתה דריכות גם מצד האוהדים, וחטפנו סטירה בדמות מאזן שלילי של 2:0 עם פתיחת הקמפיין. כרגיל פתחה הנבחרת היטב עם 25-12 ברבע הראשון, ולמעשה זה היה הרבע היחיד במשחק בו ישראל הייתה עדיפה, וזה הספיק לה עד ה-3 השניות האחרונות של הרבע ה-4, אז הגיעה שלשת השוויון של דורבק האסטוני.

גיא פניני סיפר את חשיבות המשחק הערב: "אנחנו מבינים היטב מה עומד על הכף ויודעים שאנחנו חייבים לנצח את המשחק הזה. במשחקים האחרונים שיחקנו טוב, אבל חשוב גם לסיים את המשחקים כמו שצריך. אנחנו מכירים את האסטונים, יודעים את היתרונות שלהם וגם את החסרונות והמטרה היא לצמצם את היתרונות ולנצל את החסרונות. אנחנו בכושר טוב וננסה להביא את זה לידי ביטוי במשחק"

איכשהו, ישראל גומרת את כליה ההתקפיים ברבע האחרון, ומתקשה לייצר סל, למרות משחק טוב יחסית של עומרי כספי. הערב ישראל תצטרך ריכוז ונחישות גם מעבר לרבע הראשון, ואולי אפילו לייצר מתח וחילופים כדי להשאיר את המשחק קרוב ולצאת מהזחיכות.

למשחק יתלבש יובל נעימי במקומו של ניצן חנוכי.

השידור בטלוויזיה הישראלית יחל ב19:50 בערוץ 33, ולאחר מהדורת מבט, ישודר גם בערוץ הראשון ובHD. תוכלו להתעדכן אצלנו בתוצאת אמת מהמשחק של ישראל וממשחקים נוספים ביורובאסקט במדור תוצאות LIVE החדש.

אל אל ישראל.