דאנק

שליישית אכ"א ושתי שאלות בלי תשובות בערב אחד קסום

נבחרת ישראל בכדורסל נתנה אמש בנוקיה את אחד ממשחקיה הטובים ביותר בשנים האחרונות כשגברה על סרביה 89-76. מרגש וחלומי היה לראות את נוקיה מלא בקהל אוהב, חם ומחבק. מי שהתעלה על כולם היה… הכרוז של המשחק שהפעיל ללא הפסקה רבבת צופים מהזמנה לעידוד, דרך יצירת גל אנושי של שני סיבובים בהיכל, וכלה בקריאות נרגשות לרעש בהיכל.

[match id=27]

[פינת היורובאסקט בדאנק]

גבירותיי ורבותיי קבלו את שלישיית אכ"א , אגף כוח אדם חדש בנבחרת: אליהו, כספי ואוחיון. שיובילו את הנבחרת ביחד בעשור הקרוב, אתמול הם קלעו 74 מתוך 89 הנקודות של הנבחרת (83% מהנקודות). אליהו נתן משחק ענק, והוסיף נדבך של הגנה מתובלת בשלוש חסימות על ענקי סרביה, יוגב שלט במשחק בקור רוח, כאילו הוא במשחק של תיכון עמק החולה, וכספי עשה הכול נכון וסחב את הנבחרת על הגב.

הנבחרת הוכיחה אתמול אופי והראתה שעם הכנה נכונה, רוטציה כמעט מושלמת, משחק קבוצתי מתואם ומפרגן בהגנה והתקפה היא יכולה בהחלט לסיים בצמרת האירופית, ולדעתי, גם האולימפיאדה בריו 2016 בהחלט צריכה להילקח בחשבון.

שתי שאלות נותרו בלתי פתורות בעליל בערב הקסום הזה, הראשונה: מה, לכל השדים והשיבקים עושה גיא פניני על המגרש ? עם 1/5 ל-3, נזקים בהגנה ובהתקפה, שפניני על המגרש הנבחרת רק מפסידה. מדוע לא לשתף את דגן יבזורי שב-5 דקות נגד איסלנד עשה יותר מפניני שגרם נזק בכל ארבעת המשחקים. והשאלה השנייה: איך, איך, איך הפסדנו בבית לאסטוניה?