דאנק

חוק העתיד

אנו פונים בקריאה נרגשת למנהלת הליגה לאמץ את "חוק העתיד" שיביא לפתרון חלק מתחלואי ענף הכדורסל שלנו. (צילום: עודד דקרני, איגוד הכדורסל) \ אילון סלוס

החוק קובע שבכל רגע נתון חייב להיות שחקן עד גיל 20 בחמישייה (כמובן שלא על חשבון החוק הרוסי). וועדה מסדרת המורכבת מנציגי מנהלת הליגה ונציגים מהצוות המקצועי של נבחרות ישראל תקבע אלו שני שחקנים ישחקו בכל קבוצה בליגת העל (לחילופין: ניתן לעשות דראפט שבו הקבוצה שסיימה אחרונה בליגה תבחר ראשונה וכך הלאה). החוק יביא לשדרוג משמעותי בדקות משחק של השחקנים הצעירים האלו ברמות הכי גבוהות, שהוא הנתון החשוב ביותר להתפתחות שחקן כדורסל. החוק יביא להזדהות גדולה של הקהל עם הקבוצה, ויקדם את הכדורסל הכחול- לבן קדימה.

חלק גדול מהשחקנים האלו אמורים להיות הבסיס לנבחרת ישראל שאמורה לארח את אליפות אירופה בישראל ב-2017.

שימו לב שחלק לא מבוטל מהשחקנים כבר חתומים בקבוצות כך שיישום החוק הופך לקל יותר.

הנה לפניכם, ההצעה קורמת עור וגידים ומוגשת בזאת לוועדה המסדרת, רשימה של השחקנים המיועדים לשחק בקבוצות ליגת לוטו לעונה הבאה, תוך התחשבות מעמיקה ומקצועית בזיקה וההתאמה למועדון:

מכבי ת"א:

עידן זלמנסון (בן 16, 2.06): זכה כבר לדקות משחק במדי הקבוצה, ובהחלט שווה להעניק לו יותר דקות משחק בליגת העל כדי שיהפוך לשחקן לגיטימי לטובת העתיד של הכדורסל הישראלי.

איתי שגב (בן 17, 2.04): חתום במועדון לחמש שנים. שיחק בשנתיים האחרונות באקדמיה. גדל במחלקת  עמק יזרעאל. בעל יכולות אתלטיות, קליעה וכדרור וחדירה מרשימות. נותן אליפות טובה עם הנוער.

מכבי ראשל"צ:

אור סולומון (בן 19, 2.00): חתום בקבוצה לעונה הבאה. נתן עונה מצוינת במסגרת הקבוצה וגם באליפות האחרונה במדי העתודה. בשתי מסגרות אלו, הוכיח שהוא יותר מראוי להפוך לשחקן מוביל.

שון דאוסן (בן 19, 1.98): בוגר המחלקה, הוביל את הנוער לאליפות המדינה, באליפות עם העתודה הראה יכולות רבות ומגוונות והפך לשחקן מוביל. אפי יכול לתת לו הרבה יותר דקות וליהנות משחקן מצוין.

מכבי אשדוד:

איגור מאיור (בן 19, 1.90): שיחק בעונה שעברה בעירוני ר"ג, בעל ידית קטלנית מבחוץ, לא שיחק הרבה באליפות האחרונה עם העתודה. יכול לתת עונת פריצה דווקא במכבי אשדוד.

יבגני חולודוב (בן 16, 1.74): גארד העתיד של הכדורסל הישראלי, נותן אליפות מצוינת עם הקדטים, מהיר, חכם, וקלע מצוין. מתאים מאוד לסגנון של עופר ברקוביץ, ויכול להוות תחליף מסוים למאיר טפירו.

הפועל חולון:

נאור שרון (בן 17, 1.91): גארד העתיד של נבחרת ישראל, משחק באקדמיה של פו אורטז בצרפת, מקצוען אמיתי ומתאים מאוד לאופי של דן שמיר. נתן אליפות נהדרת עם הנוער.

אליאב מושיאשווילי (בן 18, 2.00): חתם בקבוצה ל-3 שנים, גדל במחלקת הנוער של מכבי ת"א, שיחק באקדמיה בספרד, ושייך לסגל נבחרת הנוער.

גלילבוע:

עוז בלייזר (בן 19, 2.00): בוגר המועדון, נתן הופעה מצוינת כקפטן נבחרת העתודה ובעונה שעברה במדי עפולה. החממה של גלילבוע יכולה להפוך אותו לסנטר המוביל של נבחרת ישראל בשנים הבאות.

יניב סולומון (בן 18, 1.98): אח של אור ובוגר מחלקת הנוער של האלופה מראשל"צ, היה אמור להוביל את נבחרת הנוער ונפצע. יכול בהחלט לעשות פריצה גדולה ומתאים לחממה של גלילבוע.

הפועל ירושלים:

רם אליאספור (בן 19, 2.07): משחק בהולנד, שיחק בעבר בקבוצה ולא זכה לדקות משחק. שווה לדרוקר להשקיע ולתת לו דקות משחק ולהרוויח שחקן גבוה ואינטליגנטי גם בקבוצה וגם בנבחרת העתודה.

אדם אריאל (בן 18, 1.92): משחק במועדון, מהווה חלק חשוב מנבחרת הנוער באליפות הנוכחית, ובהחלט מסומן להיות שחקן משמעותי בשנים הבאות.

בני הרצליה:

גיא לביא (בן 20, 1.88): שיחק בקבוצה בהצלחה בעונה שעברה ואחרי אליפות מוצלחת עם נבחרת העתודה צפוי להמשיך ולקבל קרדיט ודקות משחק.

בן אלטיט (בן 19, 2.08): חתם בקבוצה לעונה אחת, שיחק במכללת ברייאנט, בוגר המועדון. שחקן גבוה, מסיבי, עם קליעה טובה. שחקן מוכשר שעשוי להיות מהמובילים בארץ.

מכבי חיפה:

לירז אריאלי (בן 20, 1.85): שיחק בהפועל טבעון ונתן אליפות סבירה בעתודה, שחקן הגנה טוב ובעל ידית לא רעה. מתאים מאוד גם גיאוגרפית וגם מנטלית לקבוצה.

שון לבנובסקי (בן 19, 2.02): חתום בקבוצה לעונה הבאה, לא שיחק מספיק באליפות עם העתודה, סנטר שזקוק נואשות לדקות משחק כדי להתקדם.

עירוני אשקלון:

אדר בן עליזה (בן 18, 2.06): סנטר נבחרת הנוער, אמור להפוך לשחקן משמעותי בנבחרות ישראל, בוגר האקדמיה בווינגיט. מתגורר בנגב, מה שיקל עליו להתמודד עם החום והגראדים באשקלון השכנה.

ג'רמייה קרייסברג (בן 19, 2.06): משחק באוניברסיטת ייל, סנטר מצויין שמשחק עם הגב לסל, בעירוני אשקלון יכול להתפתח היטב ולזכות לדקות משחק משמעותיות.

ברק נתניה:

דולב דראפיץ' (בן 19, 1.91): חתום בקבוצה לעונה הבאה ולא קיבל מספיק דקות משחק גם במסגרת נבחרת העתודה. שחקן אתלטי עם חדירה טובה ובהחלט ראוי לדקות משחק.

רפי מנקו (בן 18, 1.98): אמור להוביל את נבחרת הנוער כקפטן בחזרה לדרג א', בעל פוטנציאל גבוה מאוד, צריך להוביל קבוצה ולקבל ניסיון, בעל קליעה מצויינת ומנהיג.

הפועל ת"א:

בר טימור (בן 20, 1.91): שיחק בהפועל ת"א בעונה הקודמת וממשיך בקבוצה, נתן אליפות מצוינת עם העתודה וראוי להפוך לישראלי הבכיר של האדומים.

אלון אברמוביץ (בן 19, 1.88): חתום בקבוצה, נתן אליפות טובה בעתודה וראוי לקבל יותר צ'אנס מארז אדלשטיין בעונה הבאה.

הפועל אילת:

דניאל סילאין (בן 18, 1.83): בוגר האקדמיה בווינגיט, הוכיח באליפות האחרונה עם הנוער, יכולת קליעה מרשימה, חוכמה ויעילות. שיחק בקבוצת הילדים של הפועל אילת והופעה בבוגרים תהיה סגירת מעגל נהדרת.

איגור קולשוב (בן 17, 1.94): מככב בתיכונים בארה"ב, הוביל את נבחרת הנוער באליפות האחרונה, אתלט מצויין וקליעה מבחוץ, תחת ידיו של עודד קטש אמור להפוך ל… עודד קטש הבא.